رفتن به مطلب

پخش اتوماتیک ویدئو

hani2200

پست های پیشنهاد شده

سلام 

وقتی از تگ video استفاده میکنم و از ویژگی autoplay هم استفاده میکنم توی ویندوز ویدئو به صورت خودکار پلی میشه ولی در مرورگرهای گوشی به صورت خودکار پخش نمیشه مشکل کارم از کجاس؟ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

در اکثر موبایل ها، به جهت جلوگیری از مصرف ناخواسته پهنای باند، بطور خودکار امکان پخش ویدیو رو فعال نکردن. اما گفته شده می تونید در کنار autoplay از playsinline و muted هم استفاده کنید تا بتونید در موبایل پخش خودکار داشته باشید. این مورد رو شخصا تست نکردم اما خودتون می تونید امتحانش کنید.

نمونه کد:

<video playsinline autoplay loop muted style="max-width:100%;" >
 	<source type="video/mp4" src="https://site.ltd/video.mp4">
 	<source type="video/webm" src="https://site.ltd/video.webm">
</video>

لینک به دیدگاه

• 2 ماه پیش ...

سلام 

ممنون کار کرد فقط وقتی به صورت اتوماتیک پخش میشه صدا نداره چطوری میشه صداش هم اتوماتیک فعال باشه چون وقتي muted رو حذف ميكنم كلا پخش نميشه؟

لینک به دیدگاه

درود مجدد،

توی جستجویی که داخل انجمن های پشتیبانی اصلی اندروید و اپل انجام دادم، حتما باید muted باشه تا پخش خودکار انجام بشه.

طبق گفته ی برخی از توسعه دهنده های اندروید و ios ، این یک سیاست و به نوعی حریم خصوصی کاربران موبایلی هست که ویدیوهای داخل صفحات سایت رو یا باید بطور دستی پخش کنند یا اگر قراره بطور خودکار پخش بشه، خود کاربر باید صدای ویدیو رو باز کنه. برای اینکه وقتی کاربر وارد سایت میشه و صداهای ناخواسته ای پخش نشه، ویدیوهایی که باید پخش خودکار باشند، بصورت Mute پخش بشن وگرنه مرورگرها اجازه پخش خودکار ویدیو همزمان با صدای باز رو نمیده.

لینک به دیدگاه

سلام مسيح جان

اره ولي اپارات وقتي با pc وارد بشيد اتوماتيك همراه با صدا پخش ميشه ولي وقتي من muted رو اضافه ميكنم تو pc هم قطع ميشه

لینک به دیدگاه

بله عرض کردم که، داخل موبایل اجازه ی پخش خودکار همزمان با صدای روشن رو غیرفعال کردن. این یک سیاست حریم خصوصی مرورگرهای مربوط به اندروید و iOS هست.

ولی داخل PC اجازه ی پخش خودکار همزمان با صدای روشن هست. چیز خاصی هم نیاز نداره ، یک کد ساده به صورت زیر(و حالا با شخصی سازی ها و ...):

<video width="320" height="240" controls autoplay>
  <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
  <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
  Your browser does not support the video tag.
</video>

کد بالا داخل مرورگرهای PC بطور خودکار پخش رو با صدای روشن انجام میده ولی این کد در مرورگرهای موبایلی قابل استفاده نیست و باید muted رو هم داخل کد ویدیو قرار بدید.

البته می تونید ویدیوپلیرهای حرفه ای که با HTML و JS نوشته شده اند رو هم امتحان کنید. کد بالا از کتابخانه داخلی مرورگرها استفاده می کنه ولی فکر کنم اگر یک پلیر با JS اختصاصی داشته باشید بتونید پخش خودکار رو در همه دستگاه ها با صدای روشن انجام بدید. اینو تست نکردم ولی خودتون می تونید در صورت تمایل امتحانش کنید:

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.
لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...