رفتن به مطلب

نحوه ویرایش استیل یک قالب

پست های پیشنهاد شده

دوستان من بر حسب تجربه ای که داشتم یه قالب گرفتم بعد از شش ماه آپدیت براش اومد ، اپدیت رو که روش انداختم کل اطلاعات CSS که دستکاری کردم پرید

خواستم بپرسم روشی هست من تو یه فایل جداگانه این تغییراتو بدم بعد هر وقت آپدیت آمد مجدد آپلود کنم ؟

تغییراتم شامل تغییر قونت و سایز و ایناست

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

بله امکانش هست. شما یک فایل به نام custom.css در پوشه قالبتون ایجاد کنید و کد زیر رو داخل فایل functions.php قرار بدید :

function custom_css_file_perdina() {
    wp_enqueue_style( 'custom', get_template_directory_uri() . '/custom.css', array(), '1.0' );
}
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'custom_css_file_perdina' );

بعد از انجام دو کار بالا، می تونید دستورات استایل رو داخل این فایل قرار بدید. کد PHP که دادم فایل رو در سایتتون فراخوانی می کنه. اگه نام فایل دیگه ای خواستید انتخاب کنید، حتما نام فایل رو داخل کد PHP بالا هم تغییر بدید.

موفق باشید.

• Like 2
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Masih گفته است :

درود.

بله امکانش هست. شما یک فایل به نام custom.css در پوشه قالبتون ایجاد کنید و کد زیر رو داخل فایل functions.php قرار بدید :

function custom_css_file_perdina() {
    wp_enqueue_style( 'custom', get_template_directory_uri() . '/custom.css', array(), '1.0' );
}
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'custom_css_file_perdina' );

بعد از انجام دو کار بالا، می تونید دستورات استایل رو داخل این فایل قرار بدید. کد PHP که دادم فایل رو در سایتتون فراخوانی می کنه. اگه نام فایل دیگه ای خواستید انتخاب کنید، حتما نام فایل رو داخل کد PHP بالا هم تغییر بدید.

موفق باشید.

الان من این فایل اینجاد کردم و کد زیر هم در داخل فانکشن قرار دادم.

الان من میتونم دستوری که تو style.css هست مثلا اونجا فونت و سایز فلان باشه ، دست بهش نزنم بیام تو فایل کاستوم خودم تغییر رو اجباری کنم؟

بعد اینک فایل CSS موجود تک خطی هست آیا راهی هست حالت آبشاری به خودش بگیره ؟

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

ویرایش شده توسط irmacfa
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، irmacfa گفته است :

الان من میتونم دستوری که تو style.css هست مثلا اونجا فونت و سایز فلان باشه ، دست بهش نزنم بیام تو فایل کاستوم خودم تغییر رو اجباری کنم؟

درود مجدد.

بله امکانش هست. هر ویژگی که می خواهید جایگزین کنید، از important استفاده کنید و اون دستور رو داخل فایل custom.css قرار بدید تا اعمال بشه. مثال :

.20script {font-size: 15px !important;}

در 5 ساعت قبل، irmacfa گفته است :

بعد اینک فایل CSS موجود تک خطی هست آیا راهی هست حالت آبشاری به خودش بگیره ؟

بله این مورد هم امکانش هست. اول وارد سایت زیر بشید :

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

کد CSS تک خطی یا به اصطلاح عمومی، Minify شده رو کپی کنید و داخل کادر سایت بالا Paste کنید. بعد روی کلید Unminify کلیک کنید و صبر کنید تا دستورات رو به صورت معمولی بهتون تحویل بده. کدهای جدید داخل همون کادر ظاهر میشن که می تونید کپی و ازش استفاده کنید.

موفق باشید.

• Like 2
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Masih گفته است :

درود مجدد.

بله امکانش هست. هر ویژگی که می خواهید جایگزین کنید، از important استفاده کنید و اون دستور رو داخل فایل custom.css قرار بدید تا اعمال بشه. مثال :

.20script {font-size: 15px !important;}

بله این مورد هم امکانش هست. اول وارد سایت زیر بشید :

کد CSS تک خطی یا به اصطلاح عمومی، Minify شده رو کپی کنید و داخل کادر سایت بالا Paste کنید. بعد روی کلید Unminify کلیک کنید و صبر کنید تا دستورات رو به صورت معمولی بهتون تحویل بده. کدهای جدید داخل همون کادر ظاهر میشن که می تونید کپی و ازش استفاده کنید.

موفق باشید.

خییلی جالبه خدایی ، دمت گرم مسیج جان

اینطوری منظورت هست دیگ درسته ؟

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، irmacfa گفته است :

خییلی جالبه خدایی ، دمت گرم مسیج جان

خواهش می کنم :x

در 17 ساعت قبل، irmacfa گفته است :

اینطوری منظورت هست دیگ درسته ؟

بله. به همین ترتیب می تونید دستوراتی که می خواهید رو important کنید تا اولویت اجراش بیشتر بشه.

اگر هم دستور مورد نظر از قبل داخل یکی از فایل های CSS به صورت important بود، بهتره اون دستور استایل رو اول important کنیدو بعد در قسمت "سفارشی سازی" و در قسمت CSS سفارشی قرار بدید تا در هیدر سایت درج بشه. اینکار باعث میشه که important مورد نظرتون به صورت inline درج بشه و اولویت بیشتری بگیره.

موفق باشید.

• Like 3
لینک به دیدگاه

دوست من بهترین کار اینه یک فایل به نام custom.css در روت قالب ایجاد کنی

و بعد در فایل Header.php قالب، فایل را با دستور Link در html فراخوانی کنی.

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، w3develop گفته است :

دوست من بهترین کار اینه یک فایل به نام custom.css در روت قالب ایجاد کنی

و بعد در فایل Header.php قالب، فایل را با دستور Link در html فراخوانی کنی.

درود.

طبق استانداردهای جدید وردپرس که به طراحان قالب مخزنش گفته، فایل های JS و CSS قالب رو باید حتما Enqueue کنند. این کار باعث میشه فایل ها از فیلترهای امنیتی و بهینه سازی هسته وردپرس رد بشن. همچنین اگر افزونه هایی نصب کنید که قراره روی این فایل ها عملیاتی انجام بدن، دسترسی و عملکرد بهتری خواهند داشت تا زمانی که بخواهید بطور مستقیم خودتون در فایل header قالب فایل رو معرفی کنید.

بهتره تمامی فایل هایی CSS و JS رو به این ترتیب به قالب اضافه کنید :

در لینک زیر اطلاعات بیشتری گفته شده درباره مزایای این روش فراخوانی استایل و جاوا اسکریپت :

در بخش ابتدایی به صورت خلاصه به یکی از مزایاش اشاره کرده (جلوگیری از تداخل و ناسازگاری های احتمالی. و البته این روش رو یک روش استاندارد وردپرس نامیده)

نقل قول

So that everything works harmoniously, it’s important that theme and plugins load scripts and stylesheets using the standard WordPress method. This will ensure the site remains efficient and that there are no incompatibility issues.

• Like 2
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...