رفتن به مطلب

مشکل در بهم ریختن فونتهای مطالب بعد انتقال به هاست جدید

پست های پیشنهاد شده

با سلام

از دیروز عصر هاست من دچار مشکل شد و سایتم باز نمیشد امروز صبح تصمیم گرفتم سایت رو به هاست دیگه منتقل کنم. بعد انتقال دیدم فونتهای تمام مطالب بهم ریخته و علائم و نشانه هست.

utf دیتابیس هم ادیت کردم و به utf8-general-ci تغییر دادم و تو کانفیک هم به utf‌۸ ولی تغییری نکرد.این اولین باره بعد انتقال سایت تو این ۷ سال این مشکلو دارم

کسی راه حلی داره

ممنون میشم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

1 . اول مطمئن بشید متای UTF-8 توی قالبتون موجود باشه. چون ممکنه اگه این متا استفاده نشده باشه، مرورگر به طور خودکار از پیش فرض خودش استفاده کنه که این پیش فرض با زبان فارسی سازگار نیست. 

برای اینکه بفهمید این مشکل هست یا نه، می تونید ببینید اگه متون فارسی داخل phpmyadmin بدون مشکل ذخیره شدن، پس مشکل از Charset مرورگر هست. برای حل این مشکل، کد زیر رو در فایل header.php قالبتون، بعد از تک <head> قرار بدید:

<meta charset="utf-8">

2 . اگه مشکل همچنان پا برجا بود، باید فایل منیجر و فایل هایی که کلمات فارسی داخلش هستند رو بررسی کنید. گاهی اوقات در جریان انتقال، انکودینگ فایل ها از UTF-8 می تونه به ANSI تغییر کنه که این انکودینگ نمی تونه کاراکترهای فارسی رو شناسایی کنه و کلمات نامفهوم بجاش می نویسه.

برای اینکار، فایل های PHP یا HTML که حاوی کلمات فارسی هستند رو پیدا کنید، با نرم افزار NotePad++ باز کنید سپس به منوی Encoding مراجعه کنید و گزینه UTF-8 With out BOM رو انتخاب کنید و صفحه رو ذخیره کنید. بعد فایل رو جایگزین فایل موجود در هاستتون کنید.

3 . مشکل می تونه از دیتابیس هم باشه. بطور آزمایشی یک مطلب فارسی جدید ایجاد کنید. عنوان، محتوا، آدرس و ... رو به فارسی وارد کنید و مطلب رو منتشر کنید. اگه مطلب جدید هم با حروف و کاراکترهای نامفهوم نمایش داده شد، مشکل از دیتابیس هست. در غیراینصورت مشکل از موارد دیگه ای هست. اما به هر حال کانفیگ دیتابیس رو هم می تونید بررسی کنید :

• برای رفع این مشکل وارد PHPMYADMIN وب سایت خودتون بشید
  • دیتابیس مورد نظر رو انتخاب کنید
  • سپس منوی Operations رو انتخاب کنید
  • آخرین گزینه موجود در صفحه Collation هست که تغییر میدیم به utf8 و ذخیره می کنیم.
  • در صورتی که میخواید این مشکل به وجود نیاد همون اول موقع import باید utf8 رو انتخاب کنید.

نکته مهم: قبل از انجام این عملیات ها حتما نسخه پشتیبان تهیه کنید

اما به هر حال برای بررسی بهتر مشکل ، آدرس سایت دارای مشکل رو هم ارسال کنید تا بررسی کنیم.

• Like 1
لینک به دیدگاه

• 7 ماه پیش ...

با سلام و خسته نباشید

دوستان من سایتم رو که از لوکال اوردم روی هاست هم فونتش هم یه سری چیزای دیگه مثل ساختارش بهم ریخت

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

کسی می دونه چجوری میتونم مشکلو حل کنم؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، kimianaderi گفته است :

با سلام و خسته نباشید

دوستان من سایتم رو که از لوکال اوردم روی هاست هم فونتش هم یه سری چیزای دیگه مثل ساختارش بهم ریخت

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

کسی می دونه چجوری میتونم مشکلو حل کنم؟

درود.

یک تصویر از لوکال هاست و یک تصویر از مشکل رو بدید تا بررسی کنیم

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...