رفتن به مطلب

نسل جدید وای فای در راه است


mobin master

پست های پیشنهاد شده

نسل جدید لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  در راه است Wi-fi 6 بزودی برای ارائه در تمام دستگاه‌ها عرضه می شود.پس با دستگاه های قدیمی چه کنیم.

در گذشته دسترسی به اینترنت خانگی به‌شدت وابسته به اتصال‌های سیمی بود، تنها یک کامپیوتر می‌توانست در یک زمان آنلاین شود، تنها دانلود یک ترک Mp3 یک ساعت به طول می‌انجامید و بقیه نمی‌توانستند هم‌زمان از خط تلفن هم استفاده کنند.

از زمانی که فناوری wifi همه گیر شد به‌ندرت ارزان و فشرده شد و این فناوری برای کاربرد خانگی در یک روتر عرضه شد. اولین  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  وای‌فای در سال ۱۹۹۷ با سرعت دو مگابیت بر ثانیه به‌وجود آمد اما تنها با ظهور 802.11b و سرعت‌ ۱۱ مگابیت بر ثانیه در ۱۹۹۹ بود که مردم به‌صورت جدی به وای‌فای خانگی فکر کردند.

استانداردهای وای‌فای و همین‌طور کل هاست استانداردهای الکترونیکی دیگر تحت مدیریت  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  یا مؤسسه‌ی مهندسین برق و الکترونیک قرار دارند. در طی ۲۰ سال از زمان ظهور وای فای، استانداردهای متعدد و جدیدی وضع شدند اما هیچ‌کدام در شبکه‌ی خانگی پیاده‌سازی نشدند.

با ظهور استاندارد 802.11ac، باند ۵ گیگاهرتزی می‌توان سرعت‌های ۱۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را ارائه کرد تا ۶۰۰ مرتبه سریع‌تر از ۱۹۹۷ شود.نسل 6 وای فای می‌تواند در این راستا یک گام دیگر هم بردارد، اما تنها سرعت عامل ارتقای آن نیست.

توصیف دقیق فناوری wifi کمی تخصصی است. پیشرفت‌های جدید از جمله ظهور Wi-Fi 6، مواردی مثل مهندسی هوشمند تا فشرده‌سازی پهنا باند از ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز قابل استفاده برای روتر را پوشش می‌دهند. نتیجه‌ی نهایی ظرفیت بیشتر روی کانال‌ها و تداخل کمتر بین آن‌ها و سرعت انتقال بالا خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین تغییرات Wi-Fi 6 سیستم نام‌گذاری جدید است: استفاده از یک توالی ساده از اعداد، ردیابی استانداردها و اطمینان از تنظیمات سازگار را امکان‌پذیر می‌سازد. نام استانداردهای قدیمی هم در حال تغییر است؛ برای مثال 802.11ac به Wi-Fi 5 و 802.11n به Wifi 5 تبدیل شده و به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند. از سال ۲۰۱۹ منتظر نام جدید Wi-Fi6 روی محصولات سخت‌افزاری و داخل منوهای نرم‌افزاری و همین‌طور لوگوهای کوچک شبیه به لوگوهای گوگل‌ برای دستگاه‌های  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  باشید.

یکی از مزایای مهم Wifi 6 بهبود بازدهی است که به معنی مصرف توان کمتر و عمر طولانی‌تر باتری (هزینه‌های کمتر برق) است. به‌سختی می‌توان مقدار دقیق این تفاوت را توصیف کرد چرا که هنوز wi-fi 6 نهایی نشده است؛ در نتیجه طول عمر تلفن همراه یا لپ‌تاپ افزایش خواهد یافت.

بهبود سخت‌افزار و میان‌افزار Wi-Fi 6 هم به معنی عملکرد بهتر آن در محیط‌های شلوغ است. یک مجموعه از معیارهای دیگر (مثل دیوارها، موج‌های مایکروویو، تعداد افرادی که در خانه‌ی شما از نت فلیکس استفاده می‌کنند) هم بر سرعت نهایی تأثیر خواهند گذاشت.

کار زیادی نباید انجام دهید. چرا که Wi-Fi 6 با تمام تجهیزات wifi سازگار است بنابراین اگر گجتی تهیه کرده‌اید که از این استاندارد جدید پشتیبانی می‌کند و به خوبی با تنظیمات فعلی کار می‌کند، فقط تا زمانی که Wi-Fi 6 فعال نشده است نمی‌توانید به حداکثر سرعت دست پیدا کنید. پیاده‌سازی صحیح این فناوری نیاز به زمان دارد.

وقتی زمان عرضه ۲۰۱۹ اعلام شده، به این معنی است که سال ۲۰۱۹ زودترین زمان برای عرضه‌ی دستگاه‌های مصوب Wi-Fi 6 است و ممکن است عرضه‌ی عمومی فناوری ماه‌ها یا سال‌ها به طول بینجامد. بعضی از دستگاه‌های اولیه هم از فناوری آزمایشی استفاده می‌کنند.

زمان ظهور این استاندارد هم به تولیدکنندگان سخت‌افزار، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، ارائه‌کنندگان خدمات اینترنتی و دیگر افراد حاضر در این صنعت وابسته است. شما فقط باید منتظر بمانید تا سرویس‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی زمان مناسب را برای ارتقای سخت افزار اعلام کند .

ممکن است بعضی شبکه‌ها با این عبارت (Wi-Fi 6) برای سرعت‌های بالاتر تبلیغ کنند، اما فقط باید منتظر ماند و دید از این اسامی و لوگوها در عمل چگونه استفاده می‌شود.

 حتی اگر مشکلی برای دانلود و سرعت‌های فعلی ندارید، Wi-Fi 6 باز هم به بهبود اینترنت کمک می‌کند. برای مثال همزمان ۲۰ دستگاه می‌توانند به wifi وصل شده و بدون کاهش سرعت یا بازدهی از اینترنت استفاده کنند. حتی در خانه‌های هوشمند امروزی، اسپیکرها و نورهای هوشمند می‌توانند بدون افت سرعت در این شبکه قرار بگیرند.

 

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...