رفتن به مطلب

حذف query string از پسوند فایلها

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر. از برنامه pages یک خروجی rss ساختم و در سایدبار سایت وردپرسی قرار دادم تا آخرین تاپیکهای انجمن در سایت نمایش داده بشن. از افزونه wp fastest cache برای کش کردن وردپرس استفاده میکنم. لینک موجود در کد مربوط به خروجی rss انجمن رو در افزونه wp fastest cache   اکسکلاد(exclude) کردم چون اگر اکسکلاد نشه  در موبایل و تبلت فقط کدها نمایش داده میشه نه آخرین مطالب انجمن. مشکل این هست که بعد از انجام این کار   در سایت gtmetrix  تعداد درخواست های http  به تعداد 28 مورد دیگر افزایش پیدا میکنه و جمعا از 60 به 88 مورد میرسه. در جزئیاتی که gtmetrix ارائه میده  مشخص شد  که در قسمت remove query string from static  به تعداد تقریبا 20 لینک مربوط به آدرس فایلهای انجمن که برای نمایش آخرین مطالب انجمن در ابزارک وردپرس   در وردپرس استخراج و مورد استفاده قرار میگیرن وجود داره که بخاطر وجود علامت ؟ در qurey string   افزونه wp fastest cache و یا wp rocket نمیتونن این stringها رو پاک کنن. سوالم این هست که میشه کاری کرد که این 28 مورد درخواست http رو که بخاطر نمایش ابزارک آخرین مطالب انجمن در وردپرس هست به شکلی کاهش داد؟ البته اگه با این افزونه های کش کاهش بدم  بازهم مشکلی که در نمایش ابزارک در موبایل و تبلت بهش اشاره کردم بوجود میاد. حداقل اگر راهی باشه یا افزونه ای باشه که بشه query string ها با علامت ؟ رو برای فایلهای مربوطه  از طریق پنل انجمن پاک بشه  فکر میکنم در وردپرس هم موقع استخراج این فایلها  stringهای با علامت ؟ هم از لینک این فایلهای انجمن پاک میشه و پیغامهای خطا برطرف و درخواستها هم کاهش پیدا میکنه.

خلاصه اینکه فقط یک ابزارک از آخرین مطالب انجمن در سایت وردپرس  درخواست های http رو 28 مورد افزایش داده و ناتوانی وردپرس و افزونه های کش در پاک کردن query stringهایی که علامت ؟ رو در خودشون دارن  مشکل رو بدتر کرده و باعث ایجاد خطا در gtmetrix شده.  لطفا راهنمایی کنید. باتشکر. 

لینک فایلهایی از  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.
  • ویرایش شده در هم اکنون توسط hhamedd

لینک به دیدگاه
    به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

تنها فایلی که داخل وردپرستون از بخش انجمن وجود داره، فایل جاوا اسکریپت زیر هست:

http://forum.moshaveraneh.ir/applications/cms/interface/external/external.js

فایل های استایلی که گفتید نه در سورس سایت اصلی وجود داره و نه توسط GTmetrix شناسایی میشن:

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

در واقع تستی که من کردم، هیچ گونه Query شناسایی نشده. اگه امکانش هست دقیقا بگید کدوم صفحه رو توسط GTmetrix انالیز کردید که این لینک ها رو شناسایی کرده. چون داخل خوده سایت هم ابزارک آخرین مطالب انجمن وجود داره، و اگه این لینک ها وجود داشتند قطعا باید شناسایی میشدند.

در هیچ کدوم از تب ها و بخش های اسکن این لینک ها وجود ندارند.

• Like 4
    لینک به دیدگاه

سلام. درسته فقط همین یک لینک مربوط به فایل js  در کد نمایش آخرین مطالب انجمن در وردپرس وجود داره ولی انگار موقع اجرا  چندین فایل دیگه رو هم فراخوانی میکنه. صفحه اصلی سایت رو تست کردم  moshaveraneh.ir  

بعد از نمایش نتایج در gtmetrix  در قسمت مربوط به  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  تقریبا بیست و چند لینک مربوط به انجمن با آدرس forum.moshaveraneh.ir وجود داره. 

اگر این لینکها و یا احتمالا حداقل stringهای این لینک ها نباشن  تعداد درخواستها نسبت به قبل از قرار دادن این ابزارک که 70تا درخواست بود  خیلی کمتر از 90تای فعلی خواهد بود.

همین الان مجددا تست کردم. درصد امتیاز این بخش هم 84 اعلام شده. تصویر زیر رو مشاهده کنید لطفا

ویرایش شده توسط hamedi
    لینک به دیدگاه

درود مجدد.

اگر توسط فایل جاوا فراخوانی میشن، پس باید مشکل حذف کوئری ها رو از سمت IPS دنبال کنید. اگر پلاگینی براش تونستید پیدا کنید استفاده کنید، در غیراینصورت باید به صورت کدنویسی حل بشه.

این مشکل اونقدرا هم چیز مهمی نیست. هزینه کردن زمان زیاد برای چنین مورد کوچکی زیاد خوب نیست!

• Like 4
    لینک به دیدگاه

مهمان
    این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
    • اضافه کردن...