رفتن به مطلب

خرید دامین مسدود برای سایت

ehsanchch

پست های پیشنهاد شده

سلام من دامنه iomag.ir رو خریداری کردم اما قصد داشتم iomag.com رو خریداری کنم که پر بود و تا جایی که من متوجه شدم قیمت زده ۳ هزار دلار ! میخواستم بدونم اولا این الکیه یا جدی اینقدره قیمتش  و اگه هست ایا راهی داره لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. با دامنه ایران رو ما بولدش کنیم بعد از گوگل درخواست کنیم این دامنه به خاطر شباهت اسمی به ما رو به ما بده ؟ 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 3 ساعت قبل، ehsanchch گفته است :

سلام من دامنه iomag.ir رو خریداری کردم اما قصد داشتم iomag.com رو خریداری کنم که پر بود و تا جایی که من متوجه شدم قیمت زده ۳ هزار دلار ! میخواستم بدونم اولا این الکیه یا جدی اینقدره قیمتش  و اگه هست ایا راهی داره آیومگ با دامنه ایران رو ما بولدش کنیم بعد از گوگل درخواست کنیم این دامنه به خاطر شباهت اسمی به ما رو به ما بده ؟ 

خیر. چون اونا قبلترش صاحب دومین بودن و در اصل اونا میتونن شاکی باشن.

گوگل هم کاره‌ای نیس. قیمت گذاری توسط صاحب امتیاز صورت میگیره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، laruz گفته است :

خیر. چون اونا قبلترش صاحب دومین بودن و در اصل اونا میتونن شاکی باشن.

گوگل هم کاره‌ای نیس. قیمت گذاری توسط صاحب امتیاز صورت میگیره

یعنی الان ممکنه ما سایتمون بگیره بعد اونا از ما شکایت کنن . ولی فک کنم چون تو ایرانیم شکایت و ... نتونن کنن ما که کلا تحریم شدیم 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ehsanchch گفته است :

یعنی الان ممکنه ما سایتمون بگیره بعد اونا از ما شکایت کنن . ولی فک کنم چون تو ایرانیم شکایت و ... نتونن کنن ما که کلا تحریم شدیم 

سلام اگه هم موضوع باهم کار نکنید یا اینکه مشابه اون سایت به زبان انگلیسی فعالیت نکنید فکر نی کنیم مشکلی براتون بتونن ایجاد کنند

لینک به دیدگاه

درود.

اولا از نظر قانونی نمی تونند ازتون شکایت کنن. حتی اگه موضوع فعالیتتون یکی باشه!

چون ثبت دامنه با پسوندهای مختلف آزاد هست. این وظیفه ی اون سایت هست که در صورت لزوم باقی پسوندها رو هم برای سایتش خریداری کنه. در غیراینصورت هیچگونه حقی در خصوص شکایت از شما که آدرس دامین یکی هست اما پسوند متفاوت هست، ندارند.

حتی برخی از پسوندها هستند که افراد رفتند دامین google رو دقیقا ثبت کردن! گوگل هم نمی تونه شکایتی بکنه. چون وظیفه ی گوگل بوده که سریع تر اون دامین ها رو بخره یا الان می تونه از خریدار فعلی اون دامنه ها، با قیمتی بسیار بالاتر خریداری کنه.

نقل قول

تا جایی که من متوجه شدم قیمت زده ۳ هزار دلار ! میخواستم بدونم اولا این الکیه یا جدی اینقدره قیمتش

دامنه قبلا ثبت شده و از لحاظ تجاری در موقعیت خوبی هست. شما می تونید یک دامنه رو به قیمت 10 دلار بخرید بعد از خرید دیگه مالک اون دامین شمایید و می تونید با هر قیمتی که بخواهید بفروشید و به هیچ سازمان و نهادی هم مربوط نیست که با چه قیمتی می خواهید به فروش برسونیدش!

نقل قول

ایا راهی داره لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. با دامنه ایران رو ما بولدش کنیم بعد از گوگل درخواست کنیم این دامنه به خاطر شباهت اسمی به ما رو به ما بده ؟ 

خیر! نه گوگل و نه موتورهای جستجوی دیگه ای، موقعیت و رتبه ی یک سایت رو به دلیل شباهت اسمی به سایت دیگه ای نمی دن.

از نظر گوگل و از نظر عقل و منطق، دامنه ی شما با دامنه ی .com کاملا متفاوت هستند.

تنها زمانی میشه از گوگل خواست تا سایت طرف رو جریمه کنه که اون سایت از مطالب شما کپی برداری کنه. و خوده این موضوع زمانی می تونه عملی بشه که مطلب در سایت شما سریع تر از سایت کپی بردار در گوگل ایندکس بشه. در اینصورت گوگل می تونه سایت کپی بردار رو جریمه کنه.

نقل قول

یعنی الان ممکنه ما سایتمون بگیره بعد اونا از ما شکایت کنن

خیر کسی نمی تونه ازتون شکایت کنه. حتی گوگل هم نمی تونه دلیلی داشته باشه که مطالب سایتتون رو بلک لیست کنه!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Masih گفته است :

چون ثبت دامنه با پسوندهای مختلف آزاد هست. این وظیفه ی اون سایت هست که در صورت لزوم باقی پسوندها رو هم برای سایتش خریداری کنه. در غیراینصورت هیچگونه حقی در خصوص شکایت از شما که آدرس دامین یکی هست اما پسوند متفاوت هست، ندارند.

حتی برخی از پسوندها هستند که افراد رفتند دامین google رو دقیقا ثبت کردن! گوگل هم نمی تونه شکایتی بکنه. چون وظیفه ی گوگل بوده که سریع تر اون دامین ها رو بخره یا الان می تونه از خریدار فعلی اون دامنه ها، با قیمتی بسیار بالاتر خریداری کنه.

مخالفم مسیح جان. 

شما الان برو دامنه ای مثه wordpress رو با دامنه مختلف ثبت کن، ببین ازتون شکایت می کنن یا نه :)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته پیش...

در در 8 شهریور 1397 در 20:46، Masih گفته است :

درود.

دامنه قبلا ثبت شده و از لحاظ تجاری در موقعیت خوبی هست. شما می تونید یک دامنه رو به قیمت 10 دلار بخرید بعد از خرید دیگه مالک اون دامین شمایید و می تونید با هر قیمتی که بخواهید بفروشید و به هیچ سازمان و نهادی هم مربوط نیست که با چه قیمتی می خواهید به فروش برسونیدش!

خیر! نه گوگل و نه موتورهای جستجوی دیگه ای، موقعیت و رتبه ی یک سایت رو به دلیل شباهت اسمی به سایت دیگه ای نمی دن.

از نظر گوگل و از نظر عقل و منطق، دامنه ی شما با دامنه ی .com کاملا متفاوت هستند.

تنها زمانی میشه از گوگل خواست تا سایت طرف رو جریمه کنه که اون سایت از مطالب شما کپی برداری کنه. و خوده این موضوع زمانی می تونه عملی بشه که مطلب در سایت شما سریع تر از سایت کپی بردار در گوگل ایندکس بشه. در اینصورت گوگل می تونه سایت کپی بردار رو جریمه کنه.

خیر کسی نمی تونه ازتون شکایت کنه. حتی گوگل هم نمی تونه دلیلی داشته باشه که مطالب سایتتون رو بلک لیست کنه!

ممنونم از توضیحاتت ولی من صحبت های دوستان رو سرچ کردم دیدم اونام درست میگن  و یه سایت هم نام وردپرس رو گوگل کمپلت بسته . در کل ما کارمون رو شروع کردیم امیدوارم پیشرفت کنیم و مثل سایت شما یه سایت مفید بشیم .

الان رتبه ما طی 1 ماه فعالیت در الکسا به 2 میلیون رسیده و رتبه ایران ما 45 هزار هست که هر 2 روز یه کاهش 100 هزارتایی رو در رتبه جهانیمون شاهد هستیم . هرچند در حال حاظر در گوگل به سختی مشاهده میشیم ( نمیدونم طبیعیه یا نه ولی بعد از یک ماه عجیبه که جزو کلمات کلیدی اصلی که دوست داشتیم نیستیم !) 

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...