رفتن به مطلب

Mcrypt PHP Extension not enabled

hadi.khan.rezaei

پست های پیشنهاد شده

درود و  سلام مجدد به اعضای گروپ.

من اخرین نسخه xampp-win32-7.2.8-0-VC15-installer را دانلود و نصب کردم. در هنگام نصب یک اسکریپ مدیریتی خطا (Mcrypt PHP Extension not enabled) رو نشان میدهد. من راه حل نیافتم. بنده همکاری تان را لازم دارم. تشکر.

5b7abcf13dbfd_McryptPHPExtensionError.PNG.8338386a83129e45562c946ecef85e63.PNG

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

فایل پیوست شده رو دانلود کنید. وارد مسیر نصب XAMPP بشید، پوشه ی php رو باز کنید.

فایل پیوست رو Extract کنید و فایل php.ini دانلود شده رو جایگزین این فایل در مسیر گفته شده در XAMPP کنید تا این Extension فعال بشه.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

درود , تشکر.

من فایل را دانلود کردم و در مسیر که ذکر کردین جایگزین کردم ولی هنوز هم فعال نشده.

لینک به دیدگاه

درود مجدد.

عذرخواهی میکنم، در ابتدا که تاپیک رو ایجاد کردید، به نسخه ی XAMPP دقت نکردم. تابع Mcrypt در نسخه ی PHP 7.2 منقضی شده و از PHP حذف شده. اطلاعات بیشتر :

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

برای داشتن Mcrypt باید نسخه ی 5.6 نرم افزار XAMPP رو دانلود و نصب کنید. این تابع PHP در نسخه ی 5.6 برنامه ی XAMPP وجود داره و حذف نشده. برای دانلود با لینک مستقیم از سایت طراح، روی لینک زیر کلیک کنید:

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.
لینک به دیدگاه

یعنی امکانش نیست که در نسخه نهایی xampp فعال کرد؟

مشکل دوم؛

من اسکریپ را در نسخه های دیگر xampp امتحان کردم. بدون کدام مشکل کار میدهد اما مشکل اینجا است زمانی که میخام از ی کامپیوتر دیگر باز کنم. ادرس رایانه دیگر ریدایرکت میشه به لوکال هاست و خطا می دهد.

برای فهم پیشتر:

5b7ebe7345c48_MainPC.PNG.6e0557c219d806a3e621d368f5616f83.PNG

لینک به دیدگاه

نقل قول

یعنی امکانش نیست که در نسخه نهایی xampp فعال کرد؟

خیر. نرم افزار XAMPP دارای دو نسخه ی مجزا هست :

1. نسخه ی اول با PHP 5.6
  2. نسخه ی دوم با PHP 7.2

این دو نسخه از XAMPP فقط در نسخه ی PHP با هم تفاوت دارند. و از آنجایی که تابع Mcrypt در PHP 7.2 حذف شده، بنابراین در XAMPP 7.2 قابل فعال شدن نیست. چون این تابع به کل در این نسخه از XAMPP حذف شده. برای استفاده از این تابع، باید نسخه ی 5.6 رو نصب کنید.

نقل قول

من اسکریپ را در نسخه های دیگر xampp امتحان کردم. بدون کدام مشکل کار میدهد اما مشکل اینجا است زمانی که میخام از ی کامپیوتر دیگر باز کنم. ادرس رایانه دیگر ریدایرکت میشه به لوکال هاست و خطا می دهد.

در نرم افزار XAMPP آدرس پیش فرض به صورت لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هست. و همچنین با آی پی http://127.0.0.1 هم در دسترس هست.

اگر در مسیر:

xampp\apache\conf\httpd.conf

بجای Listen 80 آی پی دلخواهی به صورت مثلا Listen 192.168.1.200:80 وارد نکرده باشید، برای دسترسی به سایت ساخته شده با XAMPP باید از دو آدرس پیش فرض که در بالا ذکر کردم استفاده کنید. منظور از نصب شده روی آی پی که گفتید رو متوجه نشدم!! در هر دو اسکرین شات هم آدرس وارد شده در نوار آدرس ، لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هست.

و اگر در کامپیوتر دیگری بخواهید سایت را مشاهده کنید، باید مجددا نرم افزار XAMPP را در آن کامپیوتر نصب کنید و اسکریپت را هم نصب کرده باشید تا با آن آدرس بتوانید در کامپیوتر دیگری استفاده کنید. ولی زمانی که بخواهید در کامپیوتر دیگری ، سایت را مشاهده کنید، بهترین راه حل استفاده از نرم افزارهایی مثل Team Viewer هست که به صورت اینترنتی امکان مدیریت کامپیوتر را به طرفین می دهد و در کامپیوتر دیگر می توانید بدون نصب XAMPP اضافه، از لوکال هاست کامپیوتر دیگری استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

درود. تشکر بپاس زحمات تون.

فکر کنم در پیوست قبلی مشکل را درست بیان نکردم. من دو کامپیوتر دارم که هردو به شبکه وصل است. در یکی xampp server را نصب کردم و همه اسکریپ ها و وردپرس مثلا: http://localhost:8080/myschool قشنگ فعال و کار میکنن. و همینطور ادرس ای پی کامپیوتر اول را که xampp server در ان نصب است را وارد کامپیوتر شخصی ام کردم مثلا: http://192.168.1.2:8080/myschool قشنگ کار میدهد ولی در ( اسکربپ SmartSchool-v4 ) وقتی که میخام از کامپیوتر شخصی ام باز کنم بعد مستقیم ریدایرکت به لوکال هاست میشه و خطا میدهد. من اسکریپ را اپلود کردم می تونین تست کنن.

نکته: البته نسخه های قدیمی مثلا:  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هیج مشکل ندارد و در هردم صورت فعال شده و اجرا میشه. صرف این مشکل در ورژن جدید ان رخ میدهد. 

اسکرین شاد ها پیشتر برای معلومات تان:

کامپیوتر شخصی ام:

وقتی ( اسکربپ SmartSchool-v4 ) میخام از کامپیوتر شخصی ام باز کنم بعد مستقیم ریدایرکت به لوکال هاست میشه:

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...