aliinfernal

مکانیزم کارکرد شیر آب اتوماتیک

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

لطفا برای مشاهده link وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید.

large-39.jpg

آب نعمتی است خدادادی، که در حفظ و مصرف درست آن باید نهایت دقت را به خرج داد. لذا افراد با استفاده از روش های مختلفی، می توانند نسبت به صرفه جویی در مصرف آب اقدام نمایند. یکی از این روش ها استفاده از 

لطفا برای مشاهده link وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید.

 می باشد. لذا این نمونه از شیرهای آب، مدت ها است که توسط بسیاری از افراد در خانه ها مورد استفاده می باشند و توانسته اند، در صرفه جویی آب تغییرات شگرفی حاصل نمایند. لذا استفاده از

لطفا برای مشاهده link وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید.

دارای یک سری از قواعد و قوانین می باشند، که افراد در زمان خرید و استفاده از آن باید توجه کامل را داشته باشند. در این متن ابتدا با انواع این شیرها و سپس با چگونگی استفاده از آن ها با شما همراه باشید. 

لطفا برای مشاهده link وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید.

 را در سایت ما به راحتی میتوانید انجام دهید.

معرفی شیرهای آب اتوماتیک

شیرهای آب اتوماتیک شیرهایی هستند، که افراد برای استفاده از آن ها بدون هیچ گونه فشار مکانیکی می توانند، آب مورد نیاز خود را مورد مصرف قرار دهند و به همین واسطه در مصرف آب نیز صرفه جویی کرده باشند. لذا 

لطفا برای مشاهده link وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید.

 دارای یک مکانیزم خاص می باشند. این شیرها توسط بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی تولید می شوند و افرادی که قصد خرید این شیرها را دارند، باید به ویژگی ها و خصوصیاتی که آن ها دارند کاملاً توجه داشته باشند. این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید، که با استفاده از شیرهای آب اتوماتیک به چه میزانی در مصرف آب صرفه جویی می شود؟ در جواب این سوال باید گفت، که این شیرها مصرف آب را به میزان 70 درصد کاهش می دهد که در نوع خود بسیار جالب می باشد.  

شیر آب اتوماتیک

مکانیزم و چگونگی کارکرد شیرهای آب اتوماتیک

شاید برای بعضی از افراد مکانیزم و چگونگی کارکرد شیرهای آب اتوماتیک جالب باشد. در مورد این موضوع می توان گفت، که مکانیزم و کارکرد این شیرها با توجه به نوع شرکت سازنده و مکانی که قرار است از آن استفاده کرد متفاوت می باشد. در بعضی از این شیرها از یک سنسور چشمی مانند، استفاده شده است که به محض حس کردن دست شما عمل می کند و جریان آب را رها می نمایند. در بیشتر این شیرها امواج مادون قرمز استفاده می شود و پس از برخورد به دست افراد در فاصله ای معین عمل می کند. برای کارکردن شیرهای آب اتوماتیک باید از برق استفاده کرد. گفتنی است در بعضی از این شیرها باطری های شارژی نیز استفاده می شوند، تا در زمان بی برقی بتواند کارایی خود را داشته باشند. البته مکانیزم این شیرها فقط به صورت کار با سنسور نمی باشند و در بعضی از نمونه های آن کارکرد فیزیکی و الکترونیکی با هم تلفیق شده اند.

 

انواع شیرهای اتوماتیک آب

این تصور برای بعضی از افراد پیش آمده است، که شیرهای آب اتوماتیک تنها به صورت شیرهای چشمی دار موجود می باشند و افراد تنها با نشان دادن دست های خود زیر شیر آب می توانند، از این شیرها استفاده نمایند. اما شیرهای آب اتوماتیک در مدل های مختلفی موجود هستند، که البته اصلی ترین آن ها همین شیرهای چشمی دار هستند. یکی از نمونه شیرهای آب اتوماتیک نمونه لمسی آن می باشد، که افراد با لمس بدنه دستور به باز شدن آب می دهند و با لمس مجدد دستور به بسته شدن می دهند. از دیگر نمونه های این شیرها می توان به  شیرهای فشاری اشاره کرد، که با یک بار فشار دکمه به شیر دستور داده تا برای زمانی از پیش تعیین شده، باز بماند. نمونه های مختلف شیرهای آب اتوماتیک می تواند، قدرت انتخاب افراد را با توجه به نوع مکانی که قرار است از این شیرها استفاده کنند بالا ببرد.

شیر آب چشمی

چگونگی نصب شیرهای آب اتوماتیک

طریقه نصب شیرهای آب اتوماتیک یکی از موضوعاتی می باشد، که افراد باید به آن توجه داشته باشند. لذا اولین نکته ای که در مورد نصب شیرهای آب اتوماتیک باید به آن توجه کرد این است، که به دلیل حساس بودن این شیرها بهتر است، که توسط افراد خبره نصب شوند. لذا افرادی که قصد دارند، خود آن ها را نصب کنند باید در زمان نصب به اصول نصب کردن و رعایت قوانین ایمنی توجه داشته باشند. گفتنی است در زمان نصب این شیر ها باید به ایمنی وصل کردن برق مورد نیاز توجه لازم را داشته باشید. لذا سهل انگاری در این موضوع می تواند، عواقب بدی را به همراه داشته باشد. در متون بالا نیز به این موضوع اشاره شد که شیرهای آب اتوماتیک دارای نمونه های مختلفی می باشند، از همین رو طریقه نصب هر کدام از آن ها نیز می تواند متفاوت باشد.

 

نکات کلی در مورد استفاده از شیرهای اتوماتیک

نمونه های مختلف و طریقه استفاده از شیرهای آب اتوماتیک در متون بالا به خوبی مورد بررسی قرار گرفت. لذا این نمونه از شیرهای آب با توجه به نوع کارکرد و ویژگی های خوبی که دارند، امروزه مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص افرادی که در مصرف آب صرفه جویی می نمایند قرار گرفته است. با توجه به خالی شدن مخازن آب های زیرزمینی و کمبود آب در سال های آینده توصیه ما این است که از شیرهای آب اتوماتیک بیشتر استفاده نمایید. از اینکه ما را تا پایان متن همراهی نمودید بسیاری سپاس گذاریم.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری

  • چه کسانی در حال بازدید هستند؟   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.