رفتن به مطلب

۵ کاری که باید در سئو از آنها فراری باشید

Saberian

پست های پیشنهاد شده

• مدیریت کل سایت

در سئو ، این که بدانید چه کاری را نباید انجام داد و چه کاری را باید انجام داد هردو در یک سطح قرار دارند. خیلی از افراد در بخش های مختلف به خوبی عمل میکنند ، اما بعضی وقتها از تکنیک های black hat یا کلاه سیاه (به صورت عمدی و غیرعمدی) استفاده میکنند که میتواند باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شود.

1404342139821.jpg

بخش های قابل قبول در بهینه سازی درونی یا On-site SEO

۱- لینک های داخلی

۲- محتوای خوب و تازه

۳- ساختار آدرس دهی

۴- Meta data

۵ -تصاویر

۶- چگالی کلمات کلیدی

اگر در رابطه با موارد بالا اطلاعاتی دارید ، حال بهتر است به سمت کارهایی برویم که باید ازآن ها دوری کنید !

نکته کوچک : افت رتبه وبسایت شما و عدم حضور در نتایج تا صفحات خیلی دور را پنالتی یا پنالایز شدن (penalize) میگویند.

۵ تکنیکی که شما را برای پنالایز شدن آماده میکند !

۱- لینک ها : دوری از مخفی کردن و فروش لینک ها

ایجاد لینک های غیر قابل دیدن یا invisible ، به این معناست که شما به صفحه ای لینک میدهید ولی برای کاربران قابل مشاهده نیست . جلوگیری از نمایش داده شدن لینک ها به کاربران میتواند برای سایت شما مشکل ایجاد کند . همینطور خرید و فروش لینک کاملا باعث پنالتی شدن سایت شما میشود . شاهد افت خیلی از وبسایت هاش فارسی به خاطر خرید و فروش بک لینک بوده ایم.

۲- کلمات کلیدی : دوری از keyword stuffing

اضافه کردن کلمات کلیدی بدون دلیل و به صورت اسپم گونه را keyword stuffing میگویند . این کار باعث میشود تا چگالی کلمات کلیدی شما درون یک صفحه به صورت اسپم بالا برود و در بعضی شرایط میتواند خیلی سریع باعث افت و پنالتی شدن سایت شما شود. این اتفاق بیشتر در استفاده زیاد از Tag ها رخ میدهد . همینطور این که یک مطلب را برای بالابردن تعداد کلمات درونی آن ویرایش کنید و چندین بار کلمات کلیدی خود را در آن فقط به دلیل افزایش رتبه بالاببرید ، مصداق بارزی از keyword stuffing است.

۳ – صفحات : برگه های Doorway

Doorway ها که برایشان معادل فارسی سراغ ندارم ، همان صفحاتی هستند که وقتی یک عبارت را جست و جو میکنید و بر روی یک نتیجه کلیک میکنید ، صفحه ای باز میشود که نتیجه جست و جوی عبارت مورد نظر شما درون آن سایت را نمایش میدهد . این صفحات کاملا میتوانند وبسایت شما را به صفحات ۳۰ و شاید بیشتر انتقال دهند ! . اگر از این صفحات استفاده میکنید ، همین الان خواندن این مطلب را کنار بگذارید و ابتدا آن صفحات را از بین ببرید .

۴- محتوا: هیچ گاه از محتوای تکراری یا Duplicate content استفاده نکنید

ایجاد محتوای تازه و با کیفیت زمان میبرد ، برای همین بعضی از شرکت ها از محتوا های تکراری یا Scraped استفاده میکنند . به عبارت دیگر ، آنها محتوا را از دیگر سایت ها کپی میکنند و به نام خودشان درون سایتشان قرار میدهند .البته اگر به صفحه اصلی که مطلب را از آن کپی میکنید لینک بدهید ، جلوی پنالتی شدن شما تا حدودی گرفته میشود ولی در هر صورت ، کپی محتوا کار درستی نیست ، حتی اگر با لینک به مرجع باشد !

۵- Page Cloaking

Page Cloaking تکنیکی است که محتوای نمایش داده به کاربر با آن چیزی که روبات های موتور های جست وجو میبینند متفاوت است . یعنی اگر صفحاتی که کاربر و موتور های جست و جو میبینند متفاوت باشد ، شما یک صفحه را به اصطلاح Cloak کرده اید . این تکنیک میتواند سایت شما را سریعتر از آن چیزی که فکرش را میکنید پنالتی کند !

بهتر است که نگاهی به ساختار سایت خودتان بیاندازید تا ببینید که آیا مشکلات فوق را دارد یا خیر ؟ اگر دارد که هرچه سریعتر آنها را رفع کنید .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیریت کل سایت
یه سوال این سئو رو میشه یه توضیح کامل بدی ؟ ممنون میشم !

بهینه*سازی موتور جستجو (به انگلیسی: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که گاهی در فارسی به آن سئو گفته می*شود عملیاتی است که برای بهبود دید یک وب*گاه یا یک صفحهٔ وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می*تواند طبیعی و یا الگوریتمی باشد، می*گویند. هدف اصلی از سئو و بهینه سازی مطرح کردن سایت در بین تمامی موتورهای جستجو و جذب افراد جهت استفاده از محتوا و خدمات سایت می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توایند این لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. را مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه پیش ...
  • 3 هفته پیش...

عالی بود

پیشنهاد میکنم به سایت سئو موز رفته و مقالات این سایت را حتما مطالعه کنید

خیلی مفیده

بسیار ساده توضیح داده

لینک به دیدگاه

سایت های بررسی کننده ی سئو ی فارسی زیادی وجود داره اگه یه سرچ بکنین

اگر خواستید سئوی سایتتون رو بالا ببرین بنظر من از آنالیزر های اونا استفاده کنین و ارورهایی که توی تگ ها میده رو درست کنین

هرکسی خواست بگه آدرسشو بگم اگر اسپم اینا نباشه!!!

لینک به دیدگاه

• 1 year پیش...

دروود بر شما

من یه مجله اینترنتی دارم

روی اون کار می کنم ، خیلی از مطالب اختصاصی هستند و خیلی از مطالب رو از سایت ها دیگه با ذکر منبع می زنم ، می خواستم بدونم این می تونه تاثیر منفی روی روند وب سایت من بزاره

این در صورتی که میبینم سایت های بزرگی مثل آکاایران و بیتوته همین کار را انجام میدهند .

لینک به دیدگاه

درود

برای سایت شما تاثیر منفی نداره برای سایت هایی که ازشون لینک درج میکنید تاثیر مثبت خواهد داشت. همچنین شما میتونید بجای درج لینک به درج نام منبع بسنده کنید. در کل امتیاز منفی ندارید! اما اگر لینکی از وب سایتی داشته باشید که پس چند وقت ازکار افتاده باشه میتونه براتون امتیاز منفی به همراه داشته باشه!!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته پیش...
  • 4 ماه پیش ...

سلام

اگر که می خواهید واقعا راجع به سئو اطلاعات کسب کنید برید سئو اصلی رو تو منابع خارجی بخونید . سئو ایرانی یاد نگیرید

لینک به دیدگاه

سلام

اگر که می خواهید واقعا راجع به سئو اطلاعات کسب کنید برید سئو اصلی رو تو منابع خارجی بخونید . سئو ایرانی یاد نگیرید

فقط باید قبلش بریم کلاس زبان

یا هم یه دیکشنری قوی نصب کنیمteethnarhat

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

حرف سئو شد ، یه سوالی برام پیش اومده

من سایتم رو می خوام از اول درست کنم ، و کلاً از روی هاست پاک کنم و دوباره مثل قبل با قالب قبلی اما بروزشده ، بالا بیارمش

سوالم این هستش که ، باید سایت رو از گوگل وبمستر حذف کنم؟ و بعد از بالاآوردن سایت دوباره به گوگل معرفیش کنم؟

رتبه سایت خیلی پایین میاد؟ به مرورزمان دوباره رتبه خودش رو به دست میاره؟

اصلاً از اول به گوگل وبمستر معرفیش کنم؟

صفحه هایی که در گوگل ایندکس شدند ، چی میشن؟؟

حالا هر نظری که دارید ، ممنون میشم بگید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

حرف سئو شد ، یه سوالی برام پیش اومده

من سایتم رو می خوام از اول درست کنم ، و کلاً از روی هاست پاک کنم و دوباره مثل قبل با قالب قبلی اما بروزشده ، بالا بیارمش

سوالم این هستش که ، باید سایت رو از گوگل وبمستر حذف کنم؟ و بعد از بالاآوردن سایت دوباره به گوگل معرفیش کنم؟

رتبه سایت خیلی پایین میاد؟ به مرورزمان دوباره رتبه خودش رو به دست میاره؟

اصلاً از اول به گوگل وبمستر معرفیش کنم؟

صفحه هایی که در گوگل ایندکس شدند ، چی میشن؟؟

حالا هر نظری که دارید ، ممنون میشم بگید

• سلام

• بله اگر پاک کنید از نوع بالا بیارید باید اپدیت کنید گوگل وب مستر البته اگر با همون دیتابیس میخواهید بالا بیاریبد نیازی به این کار نیس

• اگر از صفر میخواهید نصب کنید که باید گوگل وب مستر رو از نوع بسازین

• برای صفحات ایندکس شده ام میتونین به راحتی از گوگل وب مستر پاکسازی کنین یا هدایت

لینک به دیدگاه

• سلام

• بله اگر پاک کنید از نوع بالا بیارید باید اپدیت کنید گوگل وب مستر البته اگر با همون دیتابیس میخواهید بالا بیاریبد نیازی به این کار نیس

• اگر از صفر میخواهید نصب کنید که باید گوگل وب مستر رو از نوع بسازین

• برای صفحات ایندکس شده ام میتونین به راحتی از گوگل وب مستر پاکسازی کنین یا هدایت

ممنون

پس شما میگید وقتی دوباره دارم سایت رو میسازم (با دیتابیس جدید)

از اول به گوگل وبسمترمعرفی و ثبتش کنم

صفحاتی که ایندکس شدند در گوگل رو دقیقاً به نظر شما شما چی کارشون کنم؟

پاکشون کنم؟ هدایت کردنشون خوبه و چجوری هدایت میشن؟

لینک به دیدگاه

ممنون

پس شما میگید وقتی دوباره دارم سایت رو میسازم (با دیتابیس جدید)

از اول به گوگل وبسمترمعرفی و ثبتش کنم

صفحاتی که ایندکس شدند در گوگل رو دقیقاً به نظر شما شما چی کارشون کنم؟

پاکشون کنم؟ هدایت کردنشون خوبه و چجوری هدایت میشن؟

• بله با دیتابیس جدید اول سایت رو بالا بیارید و سپس اقدام به تعریف در گوگل وب مستر کنید

• صفحات ایندکس شده رو هم به این شکل پاکسازی کنین

• در منوی سمت چپ از Site Configration گزینه Crawler Access رو انتخاب کن حالا از Crawler Access گزینه Remove URLs رو انتخاب کن . الان روی دکمه Create a new removal request کلیک کن و آدرس سایتت رو وارد کن . بعد گوگل سه گزینه بهت میده از بین اونها Remove Directory رو انتخاب کن

لینک به دیدگاه

• 3 هفته پیش...
ممنون

هدایت کردن ، به چه صورت هستش؟

و دقیقاً به چه دردی می خوره و کارش چیه؟

ممنون

• شما قتی روش بالا رو انجام میدین یعنی در اصل هدایت لینک هارو انجام میدین یا به اصطلاح تعویض می کنین که باعث میشه ربته منفی نگیرین از لحاظ سئو و گوگل

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...