رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

تبلیغات                                                                                      
 دیجیتال مارکتینگ  
شبکه های اجتماعی

همه ی ما با شبکه های اجتماعی امروزه آشناییم. صفحه های بسیاری را می شناسیم و مطالب موجود در آن ها را می بینیم.

هر چند این کار برای ایجاد یک صفحه ی اختصاصی و رشد و توسعه ی آن برای یک کسب و کار در 3 سال گذشته اقدامی هوشمندانه برای استفاده ی ارزان از فضائی که بسیاری از مخاطبان ما ساعت ها در آن حضور دارند بود. اما امروزه حضور موثر و هوشمندانه در این فضا دیگر به امری طبیعی بدل گشته است.

و شما بسیاری از اوقات صفحاتی با موضوعاتی بسیار تخصصی را در اینستاگرام می یابید.

در این مقاله قصد داریم تا نقاط قوت و ضعف ساخت صفحه ی اختصاصی کسب و کار در اینستاگرام را بررسی و تحلیل کنیم. همچنین این مقاله قصد دارد تا پارامترهای اصلی موفقیت در اینستاگرام را به شما معرفی کند.

فراکارانت مطالعه ی مقاله ی نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام را به چه کسانی پیشنهاد می کند؟

این مقاله می تواند برای کلیه ی کسب و کارهای علاقه مند به توسعه ی فروش پایدار مفید باشد. از سوی دیگر مقاله نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام می تواند برای علاقه مندان به مقایسه ی این کانال های تبلیغاتی با روش های دیگر تبلیغات و نیز سایر کانال های بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ مناسب باشد.

پیش نیاز مطالعه ی مقاله ی نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام چیست؟

آشنایی با فضای اینستاگرام و آشنایی عمومی با رسانه های تبلیغاتی پیش نیاز مطالعه ی این مقاله است.

 نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام

 

 

نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام و مزیت های آن برای حضور فعال کسب و کارها

 • دسترسی دائمی به کاربران :

امروز شما تقریبا هیچ رسانه ای را یافت نمی کنید که کاربران هر روز به طور متوسط 4 تا 5 ساعت از وقت خود را با آن بگذرانند. این زمان امکان گسترده ای را برای مشاهده و پیگیری در خلوت ترین اوقات ایشان فراهم می آورد.

به عنوان مثال یک بیلبورد تنها در زمان عبور از اتوبان و آن هم اگر ترافیک و ماشین های دیگر اجازه  بدهند فرصت دیده شدن دارد. همچنین تبلیغات بیلبورد تا مدت زمانی محدود در سطح شهر و اتوبان ها قابل نمایش هستند.

و یا تبلیغات در تلویزیون، روزنامه و... نیز تنها در لحظه ی پخش قابل دسترس می باشند. اما به دلیل علاقه ی فراوان مخاطبین امروزی به شبکه های اجتماعی و صرف مدت زمان قابل توجهی به این شبکه ها، دائما می توانید بدون محدودیت با مخاطب در ارتباط باشید.

 • فراغت کاربران در لحظه ی دیدن :

یکی دیگر از نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام جهت بازاریابی اینترنتی این است که، زمانی که کاربران صفحه های اجتماعی وارد صفحه ی شخصی خود می شوند، اغلب اوقات فراغت خود را برای این کار انتخاب می کند.

در بیشتر مواقع افراد برای قرار دادن تصاویر و مطالب خود و یا دیدن مطالب سایر دوستانشان وارد این صفحه ی اجتماعی می شوند. و اغلب سعی می کنند که اوقات فراغت خود را به این کار اختصاص دهند.

آزادی ذهن مخاطب در این مدت زمانی که برای استراحت به خود اختصاص داده است باعث می شود تا بیشترین تاثیر را از نوشته های شما در ذهن خود داشته باشد.

 • امکان تعامل دائمی :

از دیگر نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام می توان به امکان تعامل دائمی با مخاطب اشاره کرد.  به دلیل امکانات این نرم افزار که امکان ارسال نظرات و سلایق کاربران را فراهم می کند، شما دائما می توانید با تغییر افکار کاربران آشنا شوید.

این باعث می شود که شما با نتیجه گیری نظرات و کامنت ها و تعداد لایک یک مطلب، از سلایق جمعی از مخاطبان خود مطلع شده و خدماتی مطابق با خواسته ها و نیازهای مخاطبانتان ارائه کنید.

همچنین می توانید با قرار دادن یک سوال،تصویر و یا مطلب مرتبط از کاربران نظرسنجی کنید. و با علاقه و نظرات بیشتر کاربرانتان آشنا شوید.

یکی دیگر از مزایای این روش برقراری ارتباط دو نفره بدون هیچگونه محدودیت زمانی با مخاطبان، مشتریان و سایر کاربران است. برخلاف سایر روش های تبلیغاتی که ارتباط یک طرفه و در مدت زمان محدود می باشد.

به عنوان مثال در هنگام پخش یک آگهی تلوزیونی، ارتباط فقط از سمت شرکت تبلیغاتی و در مدت زمان محدود صورت می گیرد. کاربر امکان اظهار نظر و یا سوال پرسیدن را نداشته، و فقط در مدت زمانی کوتاه تبلیغی شاید بسیار متفاوت با سلایق خود را از تلوزیون تماشا می کند.

 • امکان دستیابی به اطلاعات ارزشمند کاربران :

امروزه قرار دادن اطلاعات شخصی در صفحات اجتماعی به امری معمول تبدیل شده است. اکثر کاربران در پروفایل شخصی خود اطلاعاتی از قبیل نام، سن، تحصیلات، شغل و سایر علایق خود قرار میدهند.

شما با دسترسی به این اطلاعات متوجه خواهید شد که چه افرادی بیشتر جذب صفحه و نوشته های شما می شوند. و می توانید بیشتر روی نظرات و جلب رضایت آن ها سرمایه گذاری کنید.

 • ایجاد رسانه ی دائمی قابل رشد :

یکی دیگر از نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام، نداشتن هیچ گونه محدودیت برای گسترش کسب و کار خود و بازاریابی اینترنتی می باشد.

شما دائما می توانید مطالب به روز و مرتبط با حیطه ی کاری خود را در صفحه ی خود قرار دهید. همچنین امکان افزایش مخاطبان همیشه برای شما وجود خواهد داشت.

شما می توانید برای تبلیغ صفحه ی خود سایر افراد را بدون هیچ محدودیتی فالو کنید. می توانید چندین صفحه برای بخش های مختلف کار خود ایجاد کنید.

امروزه می بینیم که بسیاری از کسب و کارها در اینستاگرام بسیار رشد کرده اند و مخاطبین و علاقه مندان زیادی دارند. پس برای شما و کسب و کارتان نیز محدودیتی وجود نخواهد داشت.

برای انجام درست این کار کافی است زمان مناسب برای آن اختصاص دهید.

 • هزینه ی کم :

یکی دیگر از نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام می توان به کم هزینه بودن آن نسبت به سایر روش های تبلیغاتی اشاره کرد. به عنوان مثال هزینه ای که باید برای تبلیغات کوتاه تلوزیوونی، هزینه ی تبلیغات چاپی و یا روزنامه ها که فقط مخاطب خاص خود را دارند و یا هزینه ی بسیار زیاد تبلیغات بیلبورد و یا بنرهای تبلیغاتی که امکان تنوع و برقراری ارتباط کمی نسبت به شبکه های اجتماعی دارند، اصلا قابل مقایسه نیست. هزینه ی گسترش یک صفحه ی اجتماعی با مخاطب زیاد می تواند یک دهم هزینه های روش های ذکر شده را برای شما داشته باشد.

اگر افزایش فالوور با صرف زمان و از طریق قرار دادن مطلب مناسب و مفید انجام شود بعد از مدتی می بینید که بدون پرداخت هزینه ای برای خریدن و افزایش تعداد فالوور و یا خرید صفحه، مخاطبان خاص خود را دارید. که با توجه به بازدید از صفحه ی شما و نتیجه ای که برای شما خواهد داشت، هزینه ی صرف شده در این مسیر تبلیغاتی بسیار ناچیز خواهد بود.

 

 نکات مهم کسب کار اینستاگرام

 

اشتباهات رایج کسب و کارهای فعال در اینستاگرام

 • خرید فالوور

تنها مزیت هزینه کردن و افزایش تعداد فالوور، این است که زمانی که فردی به صفحه ی شما مراجعه می کند، با حجم بالای مخاطبین صفحه ی شما مواجه می شود. اما آیا صرف هزینه فقط برای این کار روش درستی است؟

بسیاری از این فالوورها، که به عنوان مخاطب به صفحه ی شما اضافه می شوند یا ایرانی نیستند و یا اگر ایرانی باشند، کاربر فعالی نیستند. همچنین بسیاری ازین صفحات توسط افرادی ساخته شده که به دلایل مختلف همانند فراموش کردن رمز ورود، دیگر فعالیتی در آن ها صورت نمی پذیرد.

روش مناسب تر برای افزایش مخاطب در اینستاگرام، تبلیغ در سایر صفحات رسمی و معتبر می باشد. با این کار ما به مخاطب این اجازه را می دهیم که با میل و رضایت خود صفحه ی ما را دنبال کنند.

 • مطالب بدون هدف

یکی دیگر اشتباهات رایج کسب و کار و کارهای فعال در اینستاگرام، قرار دادن یک مطلب و یا تصویر بدون هیچ مضمون مرتبط، در صفحه ی رسمی کسب و کار است.

وقتی یک صفحه رسمی برای کسب  و کار خود ایجاد می کنید، به حتم اکثر کسانی که شما را فالوو می کنند، مشتاق دریافت اطلاعات به روز و یا نمونه کارهای شما هستند.

پس در نهایت قرار دادن یک تصویر بدون هدف، همانند قرار دادن تصویر نوشیدنی و یا ظرف غذایی که در رستورانی در کناره دوستانتان داشته اید، بدون قرار دادن هیچ توضیح و یا تعریفی مرتبط می تواند تغییر نظر مخاطب راجع به صفحه ی شما را به همراه داشنه باشد.

این امر در نهایت می تواند به کاهش تعداد مخاطبان صفحه ی شما منجر شود.

 • جذب مخاطب غیر هدف

یکی دیگر از نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام جذب مخاطب هدفمند، مربوط به حیطه ی فعالیت و کسب و کار شما می باشد.

 • مطالب جذاب غیرمرتبط، با هدف جذب لایک و فالوور

قرار دادن مطالبی با موضوعاتی که در حیطه ی کسب و کار شما نباشد، فقط در یک سری از موارد همانند تبریک سال نو، تبریک روز مادر و... می تواند برای کاربر جذاب باشد.

ولی قرار دادن مطالب بدون هدف به این دلیل که در سایر صفحات تعداد بالایی بازدید کننده داشته است، می تواند منجر به ترک مخاطب شود.

امروزه بسیاری از صفحات اجتماعی بدون هیچ گونه زمینه ی فعالیت خاصی فقط به این مسائل می پردازند. اکثریت این صفحات، ارسال این تصاویر توسط سایر دوستان و آشنایان موجب شده که اکثر افراد در نهایت ازین موضوعات اطلاع داشته باشند.

پس تکرار این موضوع توسط شما، می تواند شما را از نتیجه ی دلخواه دور کند.

 • مطالب غیراورجینال

بهتر است در صفحه اجتماعی خود از مطالب، عکس ها و موضوعاتی در زمینه ی کسب و کار خود و یا سایر همکارانتان صحبت کنید. این را به خاطر داشته باشید که اگر مطلب و یا تصویری توسط شما ایجاد شده و انتشار داده شود، در نتیجه بازدید خوبی خواهد داشت و حتما توسط مخاطبانتان برای دیگران نیز ارسال خواهد شد.

 

توصیه ی فراکارانت برای بهترین استفاده از اینستاگرام چیست؟

 • استراتژی تولید و درج محتوا :

فراکارانت معتقد است یکی دیگر از نکات مهم برای کسب و کار در اینستاگرام محتوای مناسب است. محتوای خوب، می تواند بر روی بازنشر آن، لایک ها و دیدگاه فالورها از برند شما تاثیر بگذارد. برای این کار تدوین برنامه ی شخصی در واحدهای دیجیتال مارکتینگ انجام می شود.

 • استفاده از روند سریع رشد هوشمند فالور هدف

فراکارانت برای دستیابی شما به افزایش فالورهای هدف راه حل هایی عملی دارد. هریک ازین فالورها بسیار ارزشمندتر از افرادی هستند که فقط حجم فالورهای صفحه را کیلو کیلو افزایش داده اند.

این راه حل قطعا و به طور انحصاری در شرکت فراکارانت ارائه می شود.

ما در شرکت فراکارانت با قریب به دو دهه تجربه و بهره گیری از کارشناسان متخصص آماده ی ارائه ی خدمات به شما هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.            لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.      

 

 

سایر مقالات مرتبط

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده ی صفحات زیر توصیه شده است...

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.           لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.       لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.          لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
 • اضافه کردن...