رفتن به مطلب

تنظیمات caching برای بهینه سازی سرور اختصاصی و سرور مجازی


ehsannasr

پست های پیشنهاد شده

این یک واقعیت است که کند باز شدن سایت منجر به از دست دادن بازدیدکنندگان میشود. جلوگیری از دست دادن بازدیدکنندگان منجر به بازگشت مجدد مشتری شما میشود. مطالعات نشان میدهد که بیشتر بازدیدکنندگان انتظار دارند سایت با سرعت بالا باز شود در مطالعات اخیر نشان داده است که ۳۰ درصد از مشتریان انتظار دارند سایت برای بار اول در کمتر از ۱ ثانیه باز شود و در مقایسه ۵ درصد از انها انتظار دارند پس از یکبار باز شدن سایت این زمان کاهش یابد.
یکی از راه های بهبود کارایی وب سایت شما،استفاده از ابزار caching است که مانع کم شدن بازدیدکنندگان شما میشود.caching در افزایش سرعت سایت و کاهش زمان تاخیر از طریق ذخیره سازی موقت داده هایی که قابل دسترسی هستند، موثر است. درخواست مکرر فایل ها از منبع سرور ( لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. ) کند و گران است. وقتی داده ها کش شده باشد کاربر نهایی با سرعت بیشتری به آن داده دسترسی خواهد داشت.
روش های متفاوتی برای ذخیره کش از جمله کش سرور، پلاگین های شخص سوم و کش مرورگر وجود دارد.

کش سرور
نرم افزار caching در نگهداری لود سرور و سرعت سایت وقتی ترافیک بالا است بسیار موثر است، نصب و استفاده caching در سرور میتواند پیچیده باشد و مهم است که به صورت صحیح تنظیمات انجام شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.
چند گزینه مختلف برای کش نرم افزاری وجود دارد:
Varnish: یک پروکسی و کش است که باعث بهبود عملکرد سایت میشود. این نرم افزار برای سایت های پویاو با ترافیک بالا مناسب است.
Memcached/ Memcached با php: برای سیستم های توزیع شده کارایی دارد و در کش حافظه سیستم استفاده میشود. اغلب برای افزایش سرعت سایت هایی که برای هر درخواست چندین بار از دیتابیس استفاده میکنند موثر هستند.
 Squid: کش و فورواردینگ وب پروکسی است.

پلاگین های کش وردپرس
پلاگین های نسل سوم کش (Third-party caching plugins) برای مشتریان لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. های وردپرسی به راحتی قابل پیاده سازی هستند. اما متاسفانه چند تم در بازار بیشتر ندارند. سه پیشنهاد مهم ما برای کش پلاگین های وردپرس لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. ، سرور اختصاصی میشود. برخی از موارد ذکر شده مانند پلاگین های شخص سوم را در هاست وردپرسی خود میتوانید استفاده کنید.

منبع: وبلاگ پویاسازان

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...