رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

باسلام وعرض ادب خدمت استادان گرامی ودوستان بزرگوارم!

البته بنده خدمت شما عرض کردم که روش نصب را کاملا یاد گرفته ام وفقط همان قسمت جابجائی پوشه وردپرس درکنترل پنل هاست را چون آموزش کاملی پیدانکردم درست بلد نیستم.

بیشتر آموزش ها فقط نوشته اند که پوشه وردپرس را در درون فایل یا پوشه اصلی سایت بریزید , اما هیچکدام توضیح نداده اند که چگونه باید اینکار را انجام بدهیم. خب بنده هم که عرض کردم خدمت شما مبتدی هستم 

درهرسایتی هم کامنت گذاشتم وسئوال کردم یا پاسخ ندادند ویا همان آموزش کلی وتکراری را برایم لینک کردند.

حالا ازدوستان عزیز دراین انجمن خواهش می کنم که به من کمک کنند. متشکرم .ارادتمند: محمدعلیـ (LIMAN)

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود مجدد خدمت شما .

پیش از این هم لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. که 3 روش برای حل این مشکلتون چی هست. اگر سه روش رو خونده باشید می فهمید که به صورت کامل پاسخ داده شده . البته نیازی به توضیحات اضافه هم نبود.

اما پاسخی که قبلا بهتون دادم رو مجددا همراه با توضیحات از ابتدا تا انتها براتون میگم :

روش اول :  وردپرس رو مجددا نصب کنید و اینبار پوشه اضافه نسازید. 

حالا کمی این مورد رو براتون توضیح بدم که این روش صرفا نصب وردپرس نیست ، بلکه بخش اصلی پاسخ اینه که پوشه اضافه نسازید در هنگام آپلود و نصب .

اگر نصب وردپرس رو بلدید که چه عالی.

اما این روش رو باید از ابتدا پیش بریم . یعنی زمانی که وردپرس رو در فرمت ZIP از سایت wordpress.org یا wp-persian.com دانلود کردید.

پس من از ابتدای کار رو به صورت متنی براتون توضیح میدم، هرجا مشکل داشتید در همین تاپیک پاسخ بدید و مطرح کنید . مراحل کار از ابتدا تا انتها :

1. وردپرس رو دریافت کنید. (در فرمت ZIP از سایت wordpress.org یا wp-persian.com)

2. فایل دانلود شده رو توسط نرم افزار winrar یا 7Zip در کامپیوتر شخصی خودتون باز کنید و پوشه wordpress که داخل این فایل فشرده هست رو در دسکتاپ Extract کنید.

3. حالا نیاز به برنامه Winrar دارید. در این مرحله شما ابتدا وارد پوشه wordpress که Extract کردید بشید، سپس تمامی فایل ها رو با Ctrl + A انتخاب کنید. (یعنی اول وارد پوشه wordpress بشید و هرچی فایل و فولدر در این پوشه هست رو کلا انتخاب کنید.)

نکته : جهت کم حجم تر کردن فایل فشرده ، می تونید برخی از چیزها رو هم حذف کنید. به عنوان مثال 3 تا قالب در مسیر wp-content و پوشه themes وجود داره که ممکنه مورد استفاده قرار نگیره ، که می تونید قبل از فشرده کردن فایل ها؛ این سه پوشه قالب رو حذف کنید.

4. حالا روی یکی از فایل ها یا فولدرها Right Click (کلیک راست) کنید و اگر نرم افزار Winrar رو داشته باشید، گزینه Add to Archive رو بزنید.

5. در پنجره ی نرم افزار winrar ، فرمت فایل جدید رو روی zip قرار بدید . این مرحله مهمه چون در فایل منیجر cPanel و فایل منیجر پنل های دیگه اکثرا فقط فرمت ZIP رو پشتیبانی می کنند و نمی تونید فرمت RAR رو در فایل منیجر Extract کنید. (در این مرحله می تونید میزان فشرده شدن فایل ها رو روی Best بزارید)

6. حالا که تمامی فایل های اصلی رو مجددا فشرده کردید، وارد هاست و فایل منیجر بشید.

7. فایل فشرده جدید که احتمالا نامش باید wordpress.zip باشه رو در پوشه public_html فایل منیجرتون آپلود کنید.

8. پس از آپلود ، فایل فشرده در فایل منیجر رو Extract کنید.

9. پس از استخراج فایل فشرده ، الان شما باید وقتی وارد پوشه public_html میشید، پوشه های wp-content و wp-include و فایل wp-config.php رو در همین پوشه مشاهده کنید. اگر این چنین بود، نحوه آپلودتون درست بوده.

10. الان وقت اونه که وردپرس رو نصب کنید. برای نصب هم که کافیه دیتابیس ایجاد کنید ، یوزر و دیتابیس رو درهم Add کنید و در مراحل نصب وردپرس وارد کنید. که چون فرمودید نصب وردپرس رو بلدید، توضیحی در این خصوص نمیدم.

11. پس از کامل شدن نصب ، قطعا شما در آدرس سایتتون کلمات اضافه نخواهید دید و موفق شدید وردپرس رو بدون هیچ فولدر اضافه ای نصب کنید.

توضیحات روش سوم ( انتقال فایل ها و تغییر تنظیمات )

روش دوم در لینک ابتدای پاسخ (پاسخ به پرسشتون در تاپیک دیگر) کلا ممکنه به کار نیاد چرا که اگر تازه کار با وردپرس رو شروع کرده باشید، ممکنه براتون سخت باشه.

اما روش سوم ، انتقال فایل هست ، بدون اینکه وردپرس قبلی که نصب کردید رو پاک کنید و مجددا روش اول رو طی کنید. 

پس اگر قبلا وردپرس رو نصب کردید و مشکل آدرس دارید ، این مراحل رو از یک تا آخر طی کنید:

1. ابتدا وارد پیشخوان سایتتون بشید .

2. در پیشخوان از سمت راست، گزینه "تنظیمات" رو کلیک کنید. زمانی که روی تنظیمات کلیک کنید، مستقیما به "تنظیمات عمومی" خواهید رفت.

3. در تنظیمات عمومی ، 2 آدرس سایت مشاهده می کنید، اولی آدرس نصب وردپرس هست و دومی نشانی سایت. 

نکته : برای مثال دامنه اصلی شما به صورت siteman.ltd هست ولی به دلیل وجود یک فولدر اضافه در فایل منیجر، وردپرستون در ساب دایرکتوری (پوشه اضافه) نصب شده و آدرس سایتتون به همراه اسم اون پوشه باز میشه . مثلا فرض کنیم الان آدرس شما به صورت siteman.ltd/wordpress باز میشه. زمانی که وارد تنظیمات عمومی بشید، آدرس سایتتون رو به صورت لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  مشاهده خواهید کرد.

4. الان باید آدرس ها رو اصلاح کنید. برای مثال اگر در حال حاضر کلمات اضافه ای بعد از آدرس سایتتون در تنظیمات عمومی مشاهده می کنید، اونها رو حذف کنید. (برای مثال از siteman.ltd/wp به siteman.ltd تغییر بدید ) (در واقع فقط باید کلمات اضافه آخر آدرس به همراه اسلش " / " آخر آدرس رو حذف کنید. اما حتما آدرستون باید دارای http:// در ابتدا باشه)

پس از ویرایش ، تنظیمات رو ذخیره کنید و از حساب کاربری خارج بشید .

5. حالا که آدرس سایت رو ویرایش کردید ، وقت اون رسیده که وارد هاست و فایل منیجر بشید. پوشه ای که در اون فایل های وردپرس رو قرار دادید رو پیدا کنید. سپس گزینه Select All رو بزنید تا تمامی فایل های وردپرس انتخاب بشن .

2017-07-19_14-51-19.jpg.0b7602863de1b3c672010f5385f299e7.jpg

6. بعد از انتخاب تمامی فایل ها ، روی Move کلیک کنید. یک پنجره باز خواهد شد شامل لیست فایل ها و پوشه های انتخاب شده، یک کادر برای آدرس جدید جایی که فایل ها باید به اونجا منتقل بشن و دو تا کلید لغو و پردازش انتقال فایل ها.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

اگر فایل های وردپرس در پوشه ی اضافه ای باشن ، زمانی که پنجره ی انتقال فایل ها باز بشه، در مکان آدرس ، مسیری که در حال حاضر در اونجا هستید رو براتون نمایش میده . مثلا تصویر زیر رو مشاهده کنید : 

2017-07-19_14-53-16.jpg.fce992da08d83224f4ba77683b581ff7.jpg

در این تصویر فرض کنید ما فایل های وردپرسمون در پوشه wp قرار داشته باشند، پس از کلیک روی Move در پنجره چنین آدرس خواهیم داشت . براتون با رنگ قرمز هایلایت کردم که متوجه بشید. خب در این مسیر ما فقط باید عبارت public_html رو وارد کنیم تا تمامی فایل های وردپرس به پوشه اصلی دامنه (روت) منتقل بشن . پس طبق تصویر بالا فقط کافیه عبارت wp به همراه اسلش آخرش رو حذف کنید .

7. پس از اطمینان از درستی آدرس جدید، کلید Move Files رو بزنید و صبر کنید تا تمامی فایل ها منتقل بشن .

8. پس از انتقال هم مشکل دامنه حل خواهد شد و می تونید سایتتون رو بدون آدرس و پوشه اضافه در مرورگر باز کنید .

لینک به دیدگاه

سلام جناب مسیح دوست عزیزوبزرگوار

بنده ازشما کمال تشکر را دارم که وقت گذاشتید ومطالب خیلی جالبی را عنوان کردید که من خودم بیشتر این ریزه کاری ها را بلدنبودم وازآموزش زیبای شما خیلی مسائل مهمی را ازنصب وردپرس یادگرفتم .

دوست عزیز شما الان به همین مطالبی که فرمودید به قسمت شماره 9 دقت کنید. من درست همین قسمت مشکل دارم. البته درهاست رایگان  public_html ندارد وبه جایش از htdocs  استفاده میکنیم .

مشکل اینجاست که هرآموزشی که بنده دراینترنت خواندم ودوستان درجاهای دیگر به من گفتند , خیلی با موقعی که درحال تنیظیم ونصب وردپرس هستم فرق دارد. وبرای همین است که نمی توانم این قسمت را تنظیم کنم ودرآخر آدرس هایم همیشه این WP/ یا WordPress/ هستند.

البته درتنظیمات بعدی که مثلا تصمیم دارم سایت را در گوگل آنالیز وووو ثبت کنم بخاطر وجود همین WP/ و WordPress/  درآخر آدرس ها برایم مشکل ایجاد می کند. والا خب در شرایط معمول مشکلی نیست وفقط آدرس سایت کمی طولانی تر ازحد معمول است.

به هرجهت ازشما تشکر میکنم . موفق وپیروز باشید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، liman گفته است :

دوست عزیز شما الان به همین مطالبی که فرمودید به قسمت شماره 9 دقت کنید. من درست همین قسمت مشکل دارم. البته درهاست رایگان  public_html ندارد وبه جایش از htdocs  استفاده میکنیم .

مشکل اینجاست که هرآموزشی که بنده دراینترنت خواندم ودوستان درجاهای دیگر به من گفتند , خیلی با موقعی که درحال تنیظیم ونصب وردپرس هستم فرق دارد. وبرای همین است که نمی توانم این قسمت را تنظیم کنم ودرآخر آدرس هایم همیشه این WP/ یا WordPress/ هستند.

درود مجدد خدمت شما.

این تصاویری که بنده دادم خدمتتون و این آموزش ، بر اساس هاست اشتراکی cPanel هست. منظور هاست cPanel لینوکس . اما در هاست رایگان ممکنه بجای public_html چیز دیگه ای داشته باشید که طبیعیه . شما فقط کافیه پوشه ی روت سایت رو در فایل منیجر هاستتون پیدا کنید .

فولدر public_html طبق یک استاندارد به این نام هست ، اما در برخی از هاست های رایگان به دلیل وجود تنظیمات متفاوت از هاست های اشتراکی با قوانین خاص ، نام این فولدر ممکنه چیز دیگه ای باشه اما بنده طبق تجربه ، چندین هاست رایگان رو دیدم که پوشه اصلی دامنه همون public_html بوده .

به هر حال یکی از بهترین راه ها برای تشخیص پوشه اصلی سایت ، اینه که در نظر داشته باشید بعد از دریافت هاست رایگان، فایل های پیش فرض سایت در چه پوشه ای قرار داشته اند.

چون همونطور که می دونید خیلی از هاست های رایگان ، چند فایل HTML و CSS به صورت پیش فرض در پوشه اصلی سایت قرار میدن تا زمانی که سایتتون برای اولین بار باز میشه ، یک پیام خوش آمدگویی یا راهنما بهتون نمایش داده بشه . اگر یادتون باشه این فایل ها در چه پوشه ای قرار داشتند، پس می تونید بفهمید که پوشه اصلی که باید بجای public_html ازش استفاده کنید چی هست .

+ در ضمن پیشنهاد شدید بنده به شما خرید یک هاست اشتراکی هست ، نه استفاده از هاست رایگان. دلایل زیادی برای خرید هاست و استفاده نکردن از هاست رایگان هست :

1. هاست های رایگان محدودیت های زیادی دارند. 

درسته که بعضی از اونها حجم ذخیره سازی و پهنای باند نامحدود میدن ، اما این فضا با وجود محدودیت در CPU و RAM این هاستینگ ها و سرورهای شلوغ ، زیاد به کار نمیاد. 

همچنین این فضا رو فقط طبف شرایط خاص می تونید کامل کنید، مثلا : نمی تونید فایل برای دانلود قرار بدید!! یا با این هاست یک آپلودسنتر برای خودتون راه اندازی کنید.

یکی دیگه از مشکلات چنین هاست هایی ، مدت زمان پاسخگویی سرور هست که در طول کار به دفعات زیاد با خطاهای کوکی و کش و شدیدا با خطاهای Too long Responding مواجه خواهید شد.

2. هاست رایگان فقط برای تست سایت مناسب هست نه برای ایجاد یک سایت دائمی

هاست رایگان علاوه بر محدودیتش ، تضمین زیادی برای آپ تایم وجود نداره. همچنین ممکنه سرویس دهنده هاست یهو جمع کنه بره! مثل چند نمونه هاستینگ که قبلا همین مورد رو ازشون شاهد بودیم.

پس در نتیجه پیشنهاد شدید بنده به شما خرید یک هاست لینوکس با پنل cPanel هست. حالا پنل DirectAdmin هم بد نیست اما به شخصه cPanel رو پیشنهاد می دم.

اما برگردیم سر بحش پیدا کردن پوشه public_html در هاست رایگان .

در هاست های رایگان شما به دو حالت به این پوشه دسترسی دارید .

1. برای هر دامنه ای که در هاست رایگان اضافه کنید ، یک پوشه public_html خواهید داشت. البته طبق گفته خودتون نام این پوشه در هاست شما htdocs هست .

2. در کل یک پوشه public_html خواهید داشت ، اما داخل این پوشه ، پوشه های دیگه ای رو مشاهده می کنید که نام اونها ، آدرس سایت هایی هست که اضافه کرده اید. برای مثال شما یک دامنه در هاست رایگان اضافه کرده اید تحت عنوان siteman.ltd حالا وقتی وارد فایل منیجر بشید، در پوشه public_html یک پوشه دیگه به نام siteman.ltd مشاهده می کنید که فایل هایی که داخل این پوشه قرار بدید ، در دامنه siteman.ltd نمایش داده می شن.

برخی از این هاست ها تنظیمات مختلفی دارند، اگر تصمیمتون برای ساخت سایت در هاست رایگان جدی هست ، لطفا ذکر کنید که هاستتون رو از چه سایتی دریافت کرده اید تا داخلش عضو بشم و بررسی کنم چه کارهایی نیاز هست در اون پنل انجام بدید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...