رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

• مدیریت کل سایت

امروز با یک آموزش ساده و کاربردی وردپرس-سرور در خدمت همراهان عزیز هستیم. این داستان از اونجایی شروع میشه که من چند وقت پیش با افت سرعت شدید در برنامه WAMP -که حتی از سرعت بارگذاری اینترنت هم کمتر بود- مواجه شدم و با در نظر گرفتن یک سری دلایل دیگه، تصمیم گرفتم که به طور کلی این برنامه رو کنار بذارم… اولین و بهترین گزینه پیش رو برای توسعه دهندگان وردپرس و PHP به نظر من مهاجرت به لینوکس و استفاده از LAMP (مختصر Linux, Apache, MySql, PHP) هست که شخصا به دلایلی فعلا شرایط انجام این کار رو نداشتم!

به همین خاطر با یک برنامه خیلی بهتر آشنا شدم که دقیقا مشابه WAMP عمل میکنه و در کمتر از ۱ دقیقه نصب و راه اندازی میشه و همینطور با راه اندازی مجدد ویندوز نیازی به فعال سازی نداره و سرور رو کاملا خودکار اجرا میکنه. اسم این برنامه لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هست که بصورت کاملا رایگان این خدمات (سرور) رو در اختیار شما قرار میده…

تا اینجای داستان فقط مقدمه بود! اما اصل قضیه این پست بر میگرده به مشکلی که من با این سرور جدید داشتم و شاید برای خیلی از دوستان دیگه در سایر برنامه ها هم به وجود اومده باشه و اون چیزی نیست جز خطای ۴۰۴ پیوندهای یکتا در لینک های فارسی (pretty permalinks)! و حالا برای حل این مشکل، یک راه بسیار ساده وجود داره که در اکثر موارد مشکل شما رو حل خواهد کرد و شامل ۴ مرحله است:

۱- پیدا کردن محل نصب سرور آپاچی (آدرس پیشفرض در appserve مساوی با C:\AppServ)

۲- پیدا کردن و گشودن فایل httpd.conf (فولدر Apache2.2 > پوشه conf)

۳- جستجو برای یافتن خط زیر و حذف علامت # پیش از شروع عبارت LoadModule:

#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

۴- متوقف کردن سرور آپاچی و سپس راه اندازی مجدد سرور!!!

↵ برای انجام مرحله ۴ میتونید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

× راه اندازی مجدد ویندوز. (Restart)

× استفاده از دستور net stop apache2.2 و net start apache2.2 در cmd ویندوز.

× عبارت Services رو -در ویندوز- جستجو و دقیقا برنامه ای به همین نام رو اجرا کنید. سپس در پنجره باز شده، به سطر Apache2.2 برید و با راست کلیک، گزینه Stop رو انتخاب کنید. بعد از متوقف شدن سرور، دوباره روی اون سطر راست کنید و این بار با انتخاب گزینه Start، سرور رو مجددا راه اندازی کنید.

این مشکل ممکنه در بعضی سرورهای آنلاین هم مشاهده بشه که در اینگونه موارد شما به فایل های سرور دسترسی ندارید! به همین خاطر باید مشکل رو به سرویس دهنده گزارش کنید تا گزینه rewrite_module رو در سرور شما فعال کنند.

• Like 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 هفته پیش...
تو ایکس امپ Xampp چکار باید کنیم؟

زمپ!

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

به روزرسانی: یکم منابع انگلیسی رو زیر و رو کردم و دیدم بله گویا X Amp خونده میشه:

عجیبه که تمامی سایت های ایرانی و حتی ویکی پدیا فارسی از واژه (( زمپ )) استفاده کردند!

به روزرسانی دوم: ویکی پدیای انگلیسی رو چک کردم.

گویا هم زمپ خونده میشه و هم X Amp، ویکی پدیای فارسی از واژه زمپ استفاده کرد در حالی که ویکی پدیای عربی هم از اکس امپ استفاده کرده...

• Like 1
لینک به دیدگاه

زمپ!

به روزرسانی: یکم منابع انگلیسی رو زیر و رو کردم و دیدم بله گویا X Amp خونده میشه:

عجیبه که تمامی سایت های ایرانی و حتی ویکی پدیا فارسی از واژه (( زمپ )) استفاده کردند!

به روزرسانی دوم: ویکی پدیای انگلیسی رو چک کردم.

گویا هم زمپ خونده میشه و هم X Amp، ویکی پدیای فارسی از واژه زمپ استفاده کرد در حالی که ویکی پدیای عربی هم از اکس امپ استفاده کرده...

خب چه کنم الان

لینک به دیدگاه

خب چه کنم الان

به اطلاعات عمومیت بیافزای.

من اون ارسال رو داده بودم چون فکر کردم اشتباه نوشتی بعد فهمیدم هر دوش درسته مگرنه نمینوشتم

• Like 1
لینک به دیدگاه

به اطلاعات عمومیت بیافزای.

من اون ارسال رو داده بودم چون فکر کردم اشتباه نوشتی بعد فهمیدم هر دوش درسته مگرنه نمینوشتم

تو گلیmwah خودمم قبلا زمپ می خوندم تا اینکخ با بسته های آموزشی بالا بالا آشنا شدمcool

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...