رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌هایی که می‌تواند منجر به تسریع در ایندکس شدن سریع مطالب و مقالات ارائه شده توسط شما در موتورهای جستجو شود، استفاده از سایت‌مپ یا همان نقشه سایت است.نقشه سایت را میتوان به این عنوان تلقی کرد که موتورهای جستجو را استفاده از ان راحت‌تر و بهتر می‎توانند لینکهای موجود در سایت شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. به زبان ساده‌تر با استفاده از سایت مپ میتوانید تا راه را برای ایندکس سریعتر لینکهای خود هموار کنید. لذا در این آموزش قصد دارم تا نحوه ساخت سایت مپ با استفاده از افزونه سئو وردپرس را به شما آموزش دهم، پس تا انتها همراه باشید.

برای شروع کار ابتدا مطابق تصویر زیر به مسیر seo> XML sitemaps در منوی افزونه سئو وردپرس مراجعه کنید. و مشابه تصویر آن را بر روی حالت Enabled قرار داده و ذخیره کنید.

yoast-xml-sitemap.png.f21e255b77f7bff07020ca01018e6689.png

سپس در قسمت post types sitemap setting مشابه تصویر برای رسانه‌های آپلود شده در وردپرس نیز این امکان را فعال کنید.

yoast-xml-sitemap-image.png.0a4294e432e965a5b87fdb7f09c89b26.png

با اینکار علاوه بر اینکه مطالب و برگه های شما در بخش سایت مپ برای موتور جستجو در دسترس خواهند بود، تصاویر و رسانه‌هایی را که نیز در سایت آپلود میکنید در دسترس بوده و از طریق آنها نیز میتوانید به دریافت ترافیک سایت بپردازید.

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر را مطابق فوق به اتمام رساندید به گوگل وبمستر سایت خود مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر از بخش crawl به منوی sitemaps رفته و با کلیک بر روی گزینه ADD/TEST SITEMAP آدرس سایت مپ خود را وارد کنید.

Sitemaps.png.9deadce0a3245271067e8fb239cf4289.png

• Like 2
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 4 ماه پیش ...

سلام

میتونید مقاله کاملا فارسی  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. رو بخونید.
  • Like 1
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، irmacfa گفته است :

مگه از این ورژن جدیده گوگل مپ پاک نشده ؟

درود.

با Add-on میتونید داشته باشیدش . ولی افزونه Google Sitemap XML رو بعنوان بهترین افزونه جهت ساختن نقشه سایت با آخرین الگوریتم ها بهتون پیشنهاد میکنم.

• Like 4
لینک به دیدگاه

در در 27 اسفند 1396 در 04:55، Masih گفته است :

درود.

با Add-on میتونید داشته باشیدش . ولی افزونه Google Sitemap XML رو بعنوان بهترین افزونه جهت ساختن نقشه سایت با آخرین الگوریتم ها بهتون پیشنهاد میکنم.

سلام

تو نسخه جدید افزونه، امکان نقشه سایت برداشته شده

افزونه ای هم که معرفی کردید خودش تو نقشه سایت یه تبلیغ میزاره... میخواستم بدونم خود بیست اسکریپت از چه روشی استفاده میکنه برای سایت مپ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، reza3056 گفته است :

سلام

تو نسخه جدید افزونه، امکان نقشه سایت برداشته شده

افزونه ای هم که معرفی کردید خودش تو نقشه سایت یه تبلیغ میزاره... میخواستم بدونم خود بیست اسکریپت از چه روشی استفاده میکنه برای سایت مپ؟

بیست اسکریپت از XML Sitemap استفاده میکنه . در واقع همون YOAST هست. کارایی افزونه های Sitemap مشابه هست . چند مورد افزونه برای اینکار داخل مخزن وردپرس وجود داره. اگر میخواهید اونها رو هم تست کنید.

• Like 3
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Masih گفته است :

بیست اسکریپت از XML Sitemap استفاده میکنه . در واقع همون YOAST هست. کارایی افزونه های Sitemap مشابه هست . چند مورد افزونه برای اینکار داخل مخزن وردپرس وجود داره. اگر میخواهید اونها رو هم تست کنید.

فک نکنم بیست اسکریپت از افزونه XML Sitemap استفاده کنه. چون من الان این افزونه رو نصب کردم وقتی سایت مپ سایتمو میزنم یه چیز توضیح وار در مورد افزونه میاره... ولی مال بیست اسکریپت تبلیغ یا همان توضیح تو سایت مپش نداره....

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، reza3056 گفته است :

فک نکنم بیست اسکریپت از افزونه XML Sitemap استفاده کنه. چون من الان این افزونه رو نصب کردم وقتی سایت مپ سایتمو میزنم یه چیز توضیح وار در مورد افزونه میاره... ولی مال بیست اسکریپت تبلیغ یا همان توضیح تو سایت مپش نداره....

همونطور که گفتم از Yoast استفاده میکنه :

www.20script.ir/sitemap_index.xml
  • Like 3
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Masih گفته است :

همونطور که گفتم از Yoast استفاده میکنه :

www.20script.ir/sitemap_index.xml

ببخشید من از اخرین نسخه سئو استفاده میکنم و گزینه ای بنام نقشه سایت نداره...

حالا نخوام از افزونه سایت مپ استفاده کنم چطور باید درستش کنم؟

لینک به دیدگاه

اگر نخواهید از افزونه استفاده کنید، مجبورید یک فایل xml به صورت دستی ایجاد کنید و از اون بعنوان نقشه سایت استفاده کنید. هر لینک رو هم باید با متاها و تگ های خاص خودش وارد کنید. مثلا :

<sitemap>
		<loc>https://mysite.ltd/content/postname</loc>
		<lastmod>2018-03-11T15:38:10+00:00</lastmod>
</sitemap>

هر یک لینک ، یک همچین کدی نیاز داره. ابزارهایی هم هستند که می تونید زحمت پیدا کردن این لینک ها رو براتون بکشن ولی نمی تونن پست ها و لینک هایی که تازه آپدیت میشن یا اضافه میشن رو شناسایی و داخل نقشه سایت بروزرسانی کنند.

بنابراین افزونه که کنترل بهتری روی سایت و وردپرس داره می تونه بهتر و مفیدتر و آسون تر این کار رو براتون بکنه.

ولی اینکه تبلیغات و لینک داخل نقشه سایت وجود داره، زیاد چیز مهمی نیست که بخواهید نگرانش باشید. اولا نقشه سایت صرفا برای موتورهای جستجو و بیشتر برای گوگل کاربرد داره تا بتونه مطالبتون رو بهتر ردیابی کنه. دوما کاربری از سایتتون به این بخش از سایت مراجعه نمی کنه (شاید چند نفر انگشت شمار که اوناهم به احتمال زیاد طراح وب باشند و بخوان ببینن نقشه سایت سایتتون به چه شکله!!! ) و سوما و مهم ترین نکته اینه که لینک های داخل نقشه سایت یا به قول شما تبلیغات نقشه سایت، تماما Nofollow هستند و هیچ امتیازی رو به اون سایت ها منتقل نمی کنید.

باز اگه روی این مورد (وجود لینک های طراح در نقشه سایت) حساس هستید، افزونه Google Sitemap XML رو نصب کنید، تنظیمات افزونه رو یکبار ذخیره کنید، فایل پیوست زیر رو دریافت و در مسیر پوشه اصلی افزونه جایگزین فایل فعلی کنید. تمامی لینک ها و متون بالا و پایین نقشه سایت حذف شده اند:

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

• Like 3
لینک به دیدگاه

بهترین تنظیماتی که میشه اینجا برای سئو Yoast SEO زد چی با چی هست ؟

همچنین الان من روی نقشه گوگل افزونه میزنم صفحه 404 میاره

ویرایش شده توسط irmacfa
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...