رفتن به مطلب

دوزبانه کردن سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید دوستان

من میخواستم سایت وردپرسیم رو دوزبانه کنم

یه منو میخواستم باشه از اونجا کاربر بتونه سلکت لنگوییج کنه

تقریبا یه چیزی مثل عکس زیر

2521-1.png

افزونه ای چیزی مد نظر دارید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

چیزی که می خواهید در افزونه  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. وجود داره. اما به طور کلی، امکان نمایش انتخاب زبان به صورت دراپ داون ، تقریبا در همه افزونه های دوزبانه کردن سایت وجود داره. حداقل چنین امکانی در همه افزونه های پرمیوم هست.

• Like 4
لینک به دیدگاه

منم از همین استفاده کردم اول

الان من زبان انگلیسی رو اد کردم وگذاشتم توی منو ولی وقتی انگلیسی رو انتخاب میکنم فقط سایت رو چپ چین میکنه متن هارو انگلیسی نمیکنه

مشکل ازکجاست؟

بعد یه افزونه ای نیست که مثلا وقتی ای پی طرف خارجی باشه سایت رو انگلیسی لود کنه و وقتی با ای پی ایران باشه فارسی لود کنه؟

لینک به دیدگاه

افزونه های چندزبانه کردن سایت اکثرا زمانی که صفحه برای یک زبان دیگه باز میشه، در همون لحظه سعی میکنه صفحه رو ترجمه کنه. وجود مشکل در برقرار ارتباط با سرور مترجم افزونه یا مشکلات در تنظیمات می تونه باعث بروز این مشکل بشه.

نقل قول

بعد یه افزونه ای نیست که مثلا وقتی ای پی طرف خارجی باشه سایت رو انگلیسی لود کنه و وقتی با ای پی ایران باشه فارسی لود کنه؟

این ویژگی در نسخه پرمیوم افزونه های این کار وجود داره . البته خیلی از اونها این ویژگی رو ندارند ولی افزونه WPML می تونه چنین کاری بکنه. که این افزونه هم فروشی هست و یا باید اورجینالش رو بخرید یا لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .

• Like 3
لینک به دیدگاه

میتونید یه وردپرس دیگه در مسیر مثلا en نصب کنید که میشه example.com/en یا از وردپرس شبکه برای این کار استفاده کنید. معایب و مزایای خاص خودش رو داره این کار.

اینطوری یه سایت جداگانه انگلیسی دارید .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، parswebdesign گفته است :

میتونید یه وردپرس دیگه در مسیر مثلا en نصب کنید که میشه example.com/en یا از وردپرس شبکه برای این کار استفاده کنید. معایب و مزایای خاص خودش رو داره این کار.

اینطوری یه سایت جداگانه انگلیسی دارید .

در این روش هم اگر بخواهیم مطالب سایت اصلی در نسخه جدید نمایش داده باشه ، باید تمامی محتواها رو به صورت انگلیسی و ترجمه شده در دامین example.com/en ثبت کنیم که زمان بر هست. استفاده از افزونه دوزبانه به دلیل اتوماتیک بودنش مناسب اینکار هست.

وگرنه پیشنهاد شما رو اکثر سایت های خبری بزرگ دارن انجام میدن که اون زیرمجموعه ها نویسنده های خاص خودشون رو دارند. این کار برای یک سایت با یک نویسنده زیاد جالب نیست.

• Like 4
لینک به دیدگاه

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

اینطوری سایت دوتا میشه و هرتغییری که تو فارسی دادم باید تو انگلیسی ترجمه کنم

یعنی لقمه رو از پس گردن اوردن معلوم هم نیست درست ترجمه بشه یانه

• Like 1
لینک به دیدگاه

در در 1 مهر 1396 در 02:12، masih1994 گفته است :

در این روش هم اگر بخواهیم مطالب سایت اصلی در نسخه جدید نمایش داده باشه ، باید تمامی محتواها رو به صورت انگلیسی و ترجمه شده در دامین example.com/en ثبت کنیم که زمان بر هست. استفاده از افزونه دوزبانه به دلیل اتوماتیک بودنش مناسب اینکار هست.

وگرنه پیشنهاد شما رو اکثر سایت های خبری بزرگ دارن انجام میدن که اون زیرمجموعه ها نویسنده های خاص خودشون رو دارند. این کار برای یک سایت با یک نویسنده زیاد جالب نیست.

در در 1 مهر 1396 در 08:26، Configer گفته است :

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

اینطوری سایت دوتا میشه و هرتغییری که تو فارسی دادم باید تو انگلیسی ترجمه کنم

یعنی لقمه رو از پس گردن اوردن معلوم هم نیست درست ترجمه بشه یانه

من با هر دو روش تا حالا کار کردم و شخصا این روش رو بیشتر می پسندم وگر نه شما ببینید نیازتون بر چه مبنایی و براساس مبنای خودتون انتخاب کنید.

هیچ روشی نمیشه گفت درسته یا غلطه هر روش براساس نیازهای ما میتونه انتخاب بشه

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...