رفتن به مطلب

10 تغییر سئو که بر رتبه شما تاثیرگذار است!

sitesazlio

پست های پیشنهاد شده

10 تغییر سئو که بر رتبه شما تاثیرگذار است!

آیا شما می دانید که کدام یک از فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی نقش بیشتری دارد؟ من فکر می کنم که شما تصور می کنید لینک ها ، محتوا و بهینه سازی درون صفحه ای بیشترین تاثیررا دارد. درسته؟

همه این مواردی که گفته شد تاثیر بسیار زیادی رو در رتبه بندی سایت شماخواهند داشت اما در طول 10 سالی که در کار سئو هستم این نکته را آموخته ام که خلاقیت مهم ترین کلید موفقیت در کار سئو می باشد. بعد از آزمون و خطاهای فراوان، به یک بسته ای از تجربیات دست یافته ام که مرا در بهبود رتبه بسیار کمک خواهد کرد.

از آنجایی که من 10 سال است در کار سئو هستم مایل هستم تا 10 نکته مهم از این سال ها را با شما به اشتراک قرار دهم. برخی از این تکنیک ها پیاده سازی شان بسیار آسان می باشد و برخی دیگر نیز نیاز به زمان بیشتری دارد. اما اگر شما وقت گذاشته و دست کم به تعداد انگشتان یک دست از آنها را اجرایی کنید می توانید نتایج خوبی بگیرید.

1. خطاهای 404 می تواند صفحات بیشتری را برای شما ایندکس نماید

خطای 404 به شما و موتورهای جستجوگر می گوید که صفحه مورد نظر پیدا نشده است یعنی در واقع این صفحه در دسترس نبوده است. این اتفاق ممکن است به این علت ایجاد شده باشد که در طول زمان شما آدرس URL مرتبط با آن صفحه در طول طراحی ها و اصلاحات خود تغییر داده باشید.

هر چه که سایت شما بیشتر بزرگ می شود امکان ایجاد چنین خطاهایی در وب سایت نیز بیشتر خواهد شد. اما در این نوع موارد بهتر این است که به جای استفاده از صفحه معمولی مرتبط با این خطا ، یک صفحه جدید برای آن طراحی کنید. به عنوان مثال تصویر زیر می تواند بسیار بهتر باشد.

e1c2b-6f54e-404error_c4cf8a515254e606cd2da05d2d444eea.png

اما مشکی که این صفحه ممکن است ایجاد نماید این است که با وجود جذاب بودن کمکی به رتبه شما در موتورهای جستجوگر نخواهد کرد. برای خلاصی از این وضعیت ، کاری که من برای سایت های بزرگ می کنم این است که یک صفحه 404 مخصوص ایجاد می کنیم که در آن یک عکس خلاقانه با حدود 25 تا 50 لینک تصادفی به بخش های دیگر سایت باشد. بدین صورت هر زمانی که این صفحه به نمایش درآید آنگاه لینک ها به صورت تصادفی تغییر خواهند کرد.

با انجام این کار شما می توانید تعداد صفحاتی که ایندکس شده اند را به میزان زیادی افزایش دهید. و این نکته را بدانید که هر چه شما صفحات ایندکس شده بیشتری در سایت داشته باشید آنگاه شانس بیشتری برای قرار گرفتن در صفحات نتایج جستجو خواهید داشت.

1. از آغاز جنگ نترسید!

یکی از مشتریان می خواست تعداد صفحات ایندکس شده سایت خود را افزایش دهد. صرف نظر از روش قبلی ما برای محصولات او رقابت ایجاد کردیم. مثلا دو کالا را در یک تصویر با مشخصات کامل نشان می دادیم و برای هر کدام یک دکمه رای گیری قرار دادیم و از کاربران می خواستیم تا بین آنها یکی را انتخاب نمایند و به آن رای دهند. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که هربار که صفحه لود می شد دو کالای متفاوت را برای مقایسه و رای دهی قرار می دادیم و به این ترتیب این کالاها نبودند که برنده یا بازنده داشته باشند بلکه شما با این کار میزان ایندکس شدن صفحات داخلی خود را افزایش می دادید.

1. ایا اینفوگرافیک شما حرکت می کند؟

شما حتما تا به حال متوجه شدید که داشتن اینفوگرافیک یکی از موثرترین راه های بازاریابی محتوا می باشد. اما آنها کاری که برای آن ایجاد شده اند را انجام نمی دهند. چرا؟

زیرا آنها اخبار دیروز هستند. مردم درک کرده اند که اطلاعات آنها مرده است و زیاد اشتیاقی به آن نشان نمی دهند. اما این به آن معنانیست که اینفوگرافیک برای شما ترافیک و لینک ایجاد نخواهد کرد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کمی در این مورد خلاقانه عمل کنید.

همچنین اگر شما نمی توانید کسی را پیدا کنید که بتواند برای شما اینفوگرافیک متحرک ایجاد نماید بهتر است تا از اینفوگرافیگ های سه بعدی استفاده کنید.

1. تکنیک های آسمان خراش!

آیا شما تا به حال در بالای یک ساختمان بلند گام برداشته اید و متعجب شده اید که چه میزان ارتفاع ممکن است داشته باشد؟ مسلما نه!

شما احتمالا در مورد بلندترین ساختمان دنیا فکر کرده اید. اما حتما به دومین یا سومین آن فکر نکرده اید. به عنوان یک انسان ، ما همیشه سعی می کنیم در هر چیزی به بلندترین و والاترین آن فکر کنیم.

در این جا شیوه استفاده از این روش را بیان می کنیم.

گام اول : به دنبال محتواهایی بگردید که دیگران آن را ایجاد نموده و از طریق آن توانسته اند برای خود ترافیک و لینک های زیادی را به ارمغان آورند. شما این کار را میتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید.

گام دوم : از مفهوم مطالبی که خوانده اید کپی برداری کنید اما سعی کنید مطلب شما به نوعی باشد که از مطالب قبلی خوانده شده بهتر باشد.

گام سوم : به سراغ افراد درست بروید. وقتی که شما بتوانید مطالب خوبی را در وب سایت خود قرار دهید آنگاه می توانید از دیگران بخواهید تا مقاله یا پست شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارند. بدین ترتیب شما می توانید از این کانال نیز ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.

وقتی که شما از این نوع مقالات برای سایت خود بهره می برید مانند این است که زمان زیادی را برای ساخت یک موضوع داغ صرف کرده باشید و اثر و نتیجه این تکنیک بسیار موثر می باشد. زیرا وقتی که شما مطلبی را ارائه کنید که از لحاظ کیفی با مطالب دیگر در یک سطح باشد آنگاه شما نتیجه لازم از این کار را نخواهید گرفت.

1. از شخصیت ها برای آوردن ترافیک سئو مرتبط بهره ببرید

بزرگتر همیشه بهتر نیست. به دست آوردن ترافیک سئوی نامرتبط کاملا بی استفاده می باشد. زیرا بیشتر بازدید کنندگان مایل نیستند تا به مشتری دائم شما تبدیل شوند. برای مثال من توانستم در حدود 120000بازدیدکننده از گوگل برای عبارت کلیدی " چطور فالوورهای اینستاگرام را افزایش دهیم" به دست آوردم.

اما متاسفانه بعد از این اتفاق معین شد که نتوانسته ام ترافیک خود را ادامه دهم و به صورت مقطعی بوده است. نتیجه به دست آمده به این دلیل است که من نتوانسته بودم میزان نرخ تبدیل را برای آنها افزایش دهم. به این معنا که بازدیدکنندگان من به طور صددرصدی به دنبال این موضوع نبوده اند. اما اگر می توانستم از شخصیت ها استفاده کنم و از آنها نقل قول کنم و مثال هایی از انها اضافه کنم قطعا میتوانستم این ایده خود را به مدت بیشتری نگه دارم.

1. بهینه سازی نرخ کلیک خور!

شما به خوبی این را می دانید که داشتن رتبه بالاتر یعنی اینکه ترافیک بیشتری خواهید داشت. بنابراین شما احتمالا بر روی همین قضیه تمرکز کرده اید. اما آیا بر روی نرخ کلیک خور سایت خود تامل کرده اید؟

اینکه شما فکر کنید اگر سایت شما در لیست نتایج جستجو قرار داشته باشد آنگاه آنها حتما بر روی آن کلیک می کنند خیالی واهی است!. از طریق وب مستر گوگل خود میتوانید این قضیه را پیگیری کنید. زیرا در آن تمامی این موارد به خوبی دیده شده است.

با آنالیز کلمات کلیدی که شما برای آن رتبه به دست آورده اید، و همچنین میزان نرخ کلیک خور و جایگاه خود می توانید تشخیص دهید که کدام بخش ها را باید تقویت کنید. به صورت مثال اگر شما دریک کلمه کلیدی خاص توانسته باشید تا 30 درصد از کلیک خور را به خود اختصاص دهید خوب کار کرده اید.

با آنالیز 63 عدد از حساب های کاربری وب مستر گوگل ، متوجه شدیم که بیشترین کلماتی که کلیک خورده اند عبارتنداز:

• چطور
  • رایگان
  • شما
  • نکات
  • پست بلاگ
  • چرا
  • بهترین
  • ترفندها
  • منحصر به فرد

شما می توانید از این کلمات در تیتر مقالات و بخش های متا دیسکریپشن مرتبط با پست هایی که قرارمی دهید استفاده کنید تا بتوانید میزان کلیک خور سایت خود را افزایش دهید.

یکی دیگر از کارهایی که شما می توانید برای افزایش نرخ کلیک خور انجام دهید این است که عکس نویسنده مقاله را در کنار مقالات خود در صفحات نمایش قرار دهید.

1. گدایی کنید ، قرض بدهید یا دزدی کنید!

چه کسی گفته است که شما برای جمع کردن اعانه می بایست محتوا را بسازید.؟ سایت هایی هستند که آنها مطالب و اینفوگرافیک های دیگران را در وب سایت خود قرار می دهند. حتی آنها لینک به سایت های مبدا که این محتواها را گرفته اند نیز داده اند. اما به نظر شما این کار چه فایده ای دارد؟ فایده آن این است که این سایت ها می توانند اشتراک شبکه های اجتماعی به همان میزانی که سایت مبدا به دست می آورد به دست آورند.

همچنین ما این کار در حالت قرض دادن نیز انجام دادیم. یک سری از مقالات و اینفوگرافیک های خود را به سایت های دیگر دادیم و مشاهده کردیم که در حدود 10 درصد به میزان بازدید آنها اضافه شده است.

وقتی که شما دارید از این تکنیک استفاده می کنید این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید مطلبی را که قرض کرده اید را به صورت خام دریافت کنید زیرا در این صورت شما دچار تکرار در متن خواهید شد. و گوگل شما را جریمه خواهد کرد. بهترین و اخلاقی ترین کار این است که شما کل محتوا را با تمامی بخش های آن دریافت کنید وسپس لینک ارجاع آن را به سایت مبدا دهید در این صورت گوگل می تواند تشخیص دهد که شما در حال معرفی یک منبع هستید و قصد کپی برداری از دیگران به صورت غیر قانونی را ندارید.

1. سریعتر بهتراست!

آیا می دانید که سرعت لود سایت شما یکی از مهم ترین نکات در رتبه بندی سایت ها می باشد؟ گوگل این نکته را متوجه شده است که اگر سایت هایی با سرعت لود پایین را در رتبه های نخست صفحات جستجو قرار دهد و کاربران روی آنها کلیک نمایند انگاه میزان تجربه کاربری آنها به شدت پایین خواهد آمد. وو این باعث می شود که آنها میزان استفاده از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود را کاهش دهند و اعتبار این موتور زیر سوال خواهد رفت.

به همین دلیل گوگل ابزار رایگان Page Speed را در اختیار وب مسترها قرار داده است تا آنها بتوانند میزان سرعت لود سایت خود را اندازه گیری نمایند.

شما باید این نکته را به خوبی درک نمایید که این قضیه تنها برای سایت های بزرگ نمی باشد. پیشنهاد می شود برای بالارفتن سرعت سایت خود هم نکات سئو On page را رعایت کنید و هم اینکه در انتخاب میزبان وب به گونه ای عمل کنید تا بتوانید از میزان سی پی یو و مموری خوبی در سرورها برخوردار باشید.

590bf-loadtime.png

1. طول محتوا بر روی رتبه تاثیر گذاراست !

حدس می زنید میانگین تعداد کلماتی که در مقالات موفق هستند چقدر است؟ شاید 500 یا 1000 یا شایدم 1500 کلمه ؟ اما در واقع باید گفت که بیشتر از 2000 کلمه هستند. و این میزان واقعا برای محتوا زیاد است. هر چه که میزان تعداد کلمات شما در مقالات یا پست هایتان بیشتر باشد آنگاه شما می توانید به این واسطه رتبه های بهتری را نیز به دست آورید.

• بهتر است به جای اینکه تمرکز خود را روی این مسئله قرار دهید که بخواهید هزاران صفحه از محتواها ایجاد کنید، تمرکز کنید چگونه می توانید کیفیت مقالات خود را افزایش دهید. بسیاری از مقالات هستند که بیش از 5 سال از عمر آنها می گذرد اما هنوز مشتریان جدیدی دارند که آنها را مطالعه می کنند.
  • وقتی که شما محتوایی داشته باشید که دارای جزئیات بیشتر باشد آنگاه می توانید حضور خود را در بخش جستجوی جزئیاتی گوگل حتمی بدانید و این یک موفقیت بزرگ برای سایت شما خواهد بود.

1. طراحی ریسپانسیو باعث ایجاد ترافیک بیشتر از نوع موبایل خواهد شد

در ابتدای امر استفاده از این نوع طراحی در وب سایت خیلی مهم به نظر نمی رسید اما واقعیت کنونی این طور می باشد که بیشتر از یک سوم از کاربران وب از این دست می باشند. این ها افرادی هستند که از طریق گوشی های هوشمند خود یا تبلت ها اقدام به جستجو در اینترنت می کنند. بنابراین نیاز است تا شما با کمک طراحی ریسپانسیو زمینه را برای نمایش درست سایت خود در صفحات نمایش این گونه دستگاه ها فراهم سازید.

استراتژی های پیامک صوتی برای فروش بیشتر محصولات

این امر به طور مستقیم بر روی تجربه کاربری سایت تاثیر گذار خواهد بود وگوگل نیز به این فاکتور اهمیت ویژه ای داده است و جایگاه این گونه سایت ها نیز بالاتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...